Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. apríla 2020

Exminister Lajčák bude pôsobiť ako predstaviteľ Únie pre dialóg medzi Belehradom a PrištinouBývalý minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák bude pôsobiť ako osobitný predstaviteľ Európskej únie (EÚ) pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou a pre iné ...Zdieľať
img_0065 2 676x451 5.4.2020  - Bývalý minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák bude pôsobiť ako osobitný predstaviteľ Európskej únie (EÚ) pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou a pre iné regionálne otázky týkajúce sa západného Balkánu. Agentúru SITA o tom informovalo ministerstvo zahraničných vecí (MZV).


„Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR víta vymenovanie Miroslava Lajčáka za osobitného predstaviteľa EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou a pre iné regionálne otázky týkajúce sa západného Balkánu,“ píše sa vo vyhlásení rezortu diplomacie.

Ministerstvo tiež uviedlo, že Slovensko bude naďalej podporovať dosiahnutie komplexnej a právne záväznej dohody medzi Belehradom a Prištinou.

„Ako aj všetky krajiny regiónu pri ich reformách, prehlbovaní regionálnej spolupráce, vzájomnom zmierení a najmä pri plnení podmienok pre vstup do EÚ,“ uviedol rezort diplomacie.

Novú Lajčákovu úlohu považuje MZV za „dôležitú a náročnú“ a má v pláne poskytnúť mu pri jej plnení plnú podporu.Zdroj: Webnoviny.sk - Exminister Lajčák bude pôsobiť ako predstaviteľ Únie pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus:Matovič predstavil návrh opatrení na Veľkú noc. Navrhne vláde na obmedzenie pohybu od 8. do 13. apríla (online)
<< predchádzajúci článok
Odhad deficitu verejných financií sa zvýšil, schodok má dosiahnuť takmer 9 percent HDP

Exminister Lajčák bude pôsobiť ako predstaviteľ Únie pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou - diskusné fórum čitateľov