Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. februára 2021

Exministerka vnútra aj šéf tajnej služby odpočúvali tisícky Macedónčanov, odsedia si niekoľko rokovŠiestich bývalých predstaviteľov Severného Macedónska v piatok odsúdili za nelegálne odpočúvanie. Bývalá ministerka vnútra Gordana Jankulovská, niekdajší šéf tajnej služby Sašo Mijalkov a štyria ...Zdieľať
puta_zena 676x451 26.2.2021 (Webnoviny.sk) - Šiestich bývalých predstaviteľov Severného Macedónska v piatok odsúdili za nelegálne odpočúvanie. Bývalá ministerka vnútra Gordana Jankulovská, niekdajší šéf tajnej služby Sašo Mijalkov a štyria ďalší dostali tresty odňatia slobody v rozmedzí od troch do 15 rokov.


Škandál o nepovolenej odpočúvacej operácii vyplával na verejnosť v roku 2016 a pomohol zosadiť vtedajšiu konzervatívnu vládu. Odpočúvanie sa dotklo zhruba 20-tisíc ľudí, medzi nimi opozičných politikov, sudcov a novinárov.

Hlavným organizátorom bol šéf tajnej služby


Proces v tejto veci trval tri roky a prokurátori počas neho identifikovali Mijalkova ako hlavného organizátora odpočúvacieho programu.

Niekdajší šéf tajnej služby je bratranec expremiéra Nikolu Gruevského, ktorý v roku 2018 ušiel do Maďarska, aby sa vyhol dvojročnému trestu za účasť na korupčnom škandále. Mijalkov dostal 12-ročný trest.

Niekoľko rokov si pobudnú vo väzení


Jankulovskú odsúdili na štyri roky väzenia, dvoch bývalých pracovníkov ministerstva vnútra, ktorí v roku 2018 ušli z krajiny, v neprítomnosti odsúdili na 15 rokov a dvaja predstavitelia polície dostali tri a šesť rokov odňatia slobody.

Ďalší šiesti obžalovaní dostali dvojročné podmienečné tresty.


Zdroj: Webnoviny.sk - Exministerka vnútra aj šéf tajnej služby odpočúvali tisícky Macedónčanov, odsedia si niekoľko rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruskí diplomati zažili náročnú cestu z KĽDR, do vlasti odchádzali na ručne tlačenej drezine (video)
<< predchádzajúci článok
Bučková oslovila hygienikov a žiada, aby zohľadňovali zraniteľné postavenie obyvateľov rómskych komunít

Exministerka vnútra aj šéf tajnej služby odpočúvali tisícky Macedónčanov, odsedia si niekoľko rokov - diskusné fórum čitateľov