Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2019

Exprezident García sa postrelil do hlavy, keď ho prišli zatknúťAlan García, archívna snímka.Zdieľať
Alan García, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Lima 17. apríla (TASR) - Bývalý peruánsky prezident Alan García sa postrelil v stredu do hlavy vo svojom dome v Lime, keď sa ho polícia chystala zatknúť v súvislosti s rozsiahlou korupčnou kauzou. Tlačová agentúra AFP to uviedla s odvolaním sa na Garcíovho právnika a predstaviteľov jednej z miestnych nemocníc.


"Dnes ráno sa stala poľutovaniahodná nehoda: (ex-) prezident sa rozhodol postreliť," povedal jeho právnik Erasmo Reyna novinárom pred Úrazovou nemocnicou Casimira Ullou v Lime. Politik vo veku 69 rokov tam podstúpil chirurgický zákrok po tom, ako podľa zverejneného vyhlásenia utrpel "strelné poranenie hlavy".

Podľa údajov tlačovej agentúry AP bol na Garcíu vydaný zatykač v súvislosti s podozrením, že prijal nezákonnú platbu od brazílskeho stavebného koncernu Odebrecht. Exprezident prijatie takýchto peňazí popiera.

García čelí vyšetrovaniu v prípade úplatkov, ktoré boli údajne vyplatené počas výstavby limského metra v rokoch 2006 - 2011, keď bol tento politik pri moci.

Okolo koncernu Odebrecht sa odvíja v súčasnosti najväčší korupčný škandál Latinskej Ameriky, pripomenula AP. V dohode o vine a treste s ministerstvom spravodlivosti Spojených štátov táto firma v roku 2016 priznala, že vyplatila skorumpovaným predstaviteľom v rôznych častiach Latinskej Ameriky takmer 800 miliónov dolárov výmenou za významné zákazky v oblasti infraštruktúry.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Verejné obstarávanie na vznik detenčného ústavu má byť v máji
<< predchádzajúci článok
Danko: Je nespravodlivé obviňovať parlament zo zdržiavania

Exprezident García sa postrelil do hlavy, keď ho prišli zatknúť - diskusné fórum čitateľov