Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2023

Exriaditeľa ukrajinskej štátnej zbrojárskej firmy obvinili z pokusu o spreneveruBývalého riaditeľa ukrajinskej štátnej zbrojárskej spoločnosti a troch ďalších obvinili z pokusu o spreneveru zhruba 106-dolárov dolárov určených na náhradné dielce pre bojové lietadlá ...Zdieľať
gettyimages 1135661328 676x451 8.12.2023 (SITA.sk) - Bývalého riaditeľa ukrajinskej štátnej zbrojárskej spoločnosti a troch ďalších obvinili z pokusu o spreneveru zhruba 106-dolárov dolárov určených na náhradné dielce pre bojové lietadlá Su-27.


Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje piatkovú správu Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU).

Exriaditeľ podľa vyšetrovania podpísal so šéfom dodávateľskej firmy, ktorý je tiež podozrivý, zmluvu na nákup modulov zosilňovania výkonu pre letecké radary. Dodávateľ dodal chybné komponenty, avšak šéf štátnej zbrojárskej firmy ich aj tak akceptoval a zaplatil prvú polovicu sľúbenej sumy, uviedla SBU.

Podozriví údajne plánovali tajne previesť finančné prostriedky cez nimi kontrolované spoločnosti a rozdeliť si ich medzi sebou. Obvineným hrozí až 12 rokov väzenia.

(1 EUR = 1,0771 USD)


Zdroj: SITA.sk - Exriaditeľa ukrajinskej štátnej zbrojárskej firmy obvinili z pokusu o spreneveru © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najväčšia potravinová zbierka na Slovensku hlási 2 milióny eur a 2 000 ton jedla
<< predchádzajúci článok
Ďalší protest s názvom „Zastavme ich“ bude v utorok v Bratislave, a potom aj v ďalších mestách (video)