05. marca 2007

Extraliga: Poprad-Slovan 3:5, Martin -Trenčín 2:3

Hokej - Slovnaft extraliga - štvrťfinále play off - 4. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HK Aquacity ŠKP Poprad - HC Slovan Bratislava 3:5 (1:1, 1:3, 1:1) - stav série: ...

BRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) -

Hokej - Slovnaft extraliga - štvrťfinále play off - 4. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

HK Aquacity ŠKP Poprad - HC Slovan Bratislava 3:5 (1:1, 1:3, 1:1) - stav série: 2:2, v poradí 5. zápas sa hrá v stredu 7. marca v Bratislave

Góly: 4. Kubus (Jasovský, V. Král), 32. Michal Segľa (Cipulis), 49. Piatak (Marcel Haščák, Kasík) - 6. Ľ. Hurtaj (Hreus, Srdinko), 21. Hreus (Kusovský), 26. M. Hruška (Kuľha, Pavlas), 40. Kukumberg (M. Hruška, Uram), 42. Kuľha (Pavlas)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, D. Konc - Halecký, Korba, 3958 divákov

Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Jerofejevs, Valečko, Fabian, Bambúch, Kasík, Čikovský, Gurčík - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Jasovský, Kubus, V. Král - Martin Segľa, Piatak, Marcel Haščák - Lapšanský, Štolc, P. Svitana

Slovan: Hovi - Kusovský, Srdínko, Pavlas, Hruška, Devečka, Huba, Hančák, Sersen - Lažo, Hreus, Ľ. Hurtaj - Kuľha, Vorel, Uram - Kukumberg, J. Sýkora, R. Tvrdoň - Baček, Ľ. Pištek, M. Kokavec

Po úvodnom oťukávaní sa ako prví tešili Popradčania, keď už v 4. min rozvlnil sieť po strele zblízka Kubus. Netrvalo však dlho a hostia vyrovnali, keď vylúčenie Bambúcha potrestal o dve minúty neskôr gólom z dorážky Hurtaj. Domáci sa v ďalšom priebehu častejšie dostávali do dobrých streleckých príležitostí, ale recept na Hoviho nenašli a nezapršalo ani z úniku Cipulisa s Krotákom počas vlastného oslabenia. Hosťom ideálne vyšiel nástup do druhého dejstva, keď dvoma rýchlymi gólmi zmrazili domácich. Najskôr 28 sekúnd po úvode tretiny po chybe domácej obrany skóroval v oslabení Hreus a v 26. min zvyšoval na 3:1 Hruška, ktorý potrestal nedôsledné vyhodenie puku z obrannej tretiny Popradu. V 30. minúte mohol uragán hostí zvýrazniť Hurtaj, ktorý však svoj nájazd na Kožucha nevyužil. Domáci zdvihli hlavy kontaktným gólom Michala Segľu v 32. min, keď v presilovke dorazil strelu Cipulisa. Slovanisti však opäť odskočili na dvojgólový rozdiel tesne pred odchodom do šatne, keď 33 sekúnd pred koncom tretiny Kukumberg bez problémov zavesil do poloprázdnej bránky. Do tretej dvadsaťminútovky nastupovali domáci s cieľom pokúsiť sa o zvrat, ale ich nádeje zmarili hostia opäť gólom v prvých sekundách tretiny. V 42. min Kuľha šikovne tečoval strelu Pavlasa od modrej čiary a získal pre Slovan upokojujúci náskok. Snaha Popradčanov síce priniesla skorigovanie stavu na 3:5 po góle Piataka, ale ďalší úspech sa im už zaznamenať nepodarilo. Slovan dotiahol toto kľúčové stretnutie do víťazného konca a vyrovnal stav série na 2:2.

MHC Martin - Dukla Trenčín 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) - konečný stav série 0:4, Trenčín postúpil do semifinále

Góly: 11. Hriňa (Važan, Koložváry), 36. Beran (Török, Kolba) - 33. Kóňa (Melichárek, Homer), 35. Pardavý (Křetinský), 44. Melichárek (Pardavý)

Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše 47. Hriňa na 10 min nešp. správanie - A. Kollár 5+DKZ za napadnutie protihráča, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Baluška - Mullner, M. Novák, 3300 divákov

Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Kolba, Šimka, J. Sadloň, I. Ďatelinka - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Oravec, Gálik, Špirko - P. Tabaček, Mahdalík, Markovič

Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, Urban - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Hanzal, Sivák, Kútny - P. Barinka, Sikorčin, Baláž

Do druhého domáceho zápasu vkročili Martinčania živšie a na rozdiel od predošlého duelu si v úvode dali pozor na zadné dvierka. V 11. min hrali domáci presilovú hru a Hriňa tvrdou strelou od modrej otvoril skóre. O dve minúty neskôr mohlo byť vyrovnané, lenže úplne voľný Poljaček trafil iba Ševelu. V závere I. tretiny sa Török sám rútil na Hálu, ktorý včasným vykorčuľovaním zachránil svoj tím od pohromy. Domáci hýrili aktivitou aj na začiatku druhej časti hry, no trestuhodne nevyužili takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. V 29. min nebezpečne ohrozil Ševelovu bránku Melichárek a na opačnej strane Beran nevyužil svoje sľubné sólo. V 33. min bolo vyrovnané, keď sa v skrumáži pred domácou bránkou najlepšie zorientoval Kóňa. O ďalšie dve minúty už hostia viedli, ktorí využili za 10 sekúnd svoju presilovku, keď presne mieril Pardavý, ale už o 22 sekúnd neskôr bolo opäť vyrovnané, lebo Beranova strela takmer od polovičky klziska školácky prekĺzla cez Hálove betóny. V 44. minúte naklonil misky váh na trenčiansku stranu Melichárek, ktorý na dvakrát potrestal hrúbku Martina. Potom bola hra často rozkúskovaná vylúčeniami a krátkymi pauzami na vyčistenie ľadu od odpadkov. Domáci v záverečnej desaťminútovke hrali prakticky na jednu bránku, Trenčania boli často v oslabení, no aj so šťastím sa napokon ubránili. V 50. minúte trafil Kolba žŕdku bránky Dukly a Martinu sa v záverečnej zúfalej snahe nevydarila ani 2- minútová powerplay. Trenčín tak využil hneď svoj prvý mečbal a zaslúžene postúpil bez straty kvetinky do semifinále.