06. marca 2007

V derby v NHL v New Yorku žiarili brankári

Zámorská NHL mala v pondelok na programe jediné stretnutie, a to derby dvoch tímov z New Yorku. Dramatický súboj s výbornými výkonmi brankárov rozhodli pre seba až v samostatných nájazdoch domáci ...

NEW YORK 6. marca (WEBNOVINY) - Zámorská NHL mala v pondelok na programe jediné stretnutie, a to derby dvoch tímov z New Yorku. Dramatický súboj s výbornými výkonmi brankárov rozhodli pre seba až v samostatných nájazdoch domáci Rangers. Naprázdno od susedov však neodchádzali ani Islanders a vydolovaný bodík môže mať v boji o play off cenu zlata. „Ostrovania“ si totiž o trochu posilnili svoju 7. pozíciu v tabuľke Východnej konferencie. Ich veľkému rivalovi patrí zatiaľ 10. miesto, no od postupovej 8. priečky delia Rangers už iba dva body. Do hry zasiahli aj traja Slováci, šťastnejší bol, samozrejme, domáci Marcel Hossa. Na druhej strane bol Miroslav Šatan jedným z trojice hráčov Islanders, ktorí neuspeli v samostatných nájazdoch. Jeho nový spoluhráč Richard Zedník si do štatistík zapísal iba dve trestné minúty.

Bol to najmä duel dvoch brankárov. Henrik Lundqvist v drese Rangers zlikvidoval 29 streleckých pokusov a všetky tri nájazdy v rozstrele. Oveľa viac práce mal jeho náprotivok Rick DiPietro, ktorý s 56 úspešnými zásahmi vytvoril nový klubový rekord. V riadnom hracom čase aj v predĺžení sa na oboch stranách gólovo presadil iba jeden hokejista. Vedenia sa ujali hostia, ktorí na konci prvej tretiny vďaka presnej strele Jasona Blakea využili výhodu presilovej hry. „Jazdcom“ sa podarilo vyrovnať až na začiatku tretej tretiny, keď DiPietra prekonal Čech Petr Průcha. V samostatných nájazdoch potom v prvej sérii neuspeli Nylander so Šatanom. Rozhodnutie priniesla druhá séria, v ktorej predviedol vydarený blafák Cullen. Rangers vyhrali nad mestským rivalom po prvý raz po piatich prehrách v rade. Už vo štvrtok budú mať hráči Islanders možnosť revanšu, keď sa súperi stretnú v Nassau Colisseu.

Sumár:

New York Rangers - New York Islanders 2:1 po samostatných nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0, - 0:0, 1:0)

Góly: 41. Průcha (Ortmeyer, Cullen), rozhodujúci nájazd premenil Cullen - J. Blake (M. Bergeron, Poti). Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 57:30. Brankári: Lundqvist - DiPietro. Diváci: 18 200