Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

06. augusta 2020

Facebook a Twitter zakročili proti Trumpovi, jeho príspevky o koronavíruse porušili pravidláSociálne siete Facebook a Twitter v stredu zakročili proti príspevkom amerického ...Zdieľať
donald trump 1 676x451 6.8.2020  - Sociálne siete Facebook a Twitter v stredu zakročili proti príspevkom amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho prezidentskej kampane, ktoré podľa nich šíria dezinformácie o koronavíruse. V oboch prípadoch to bolo video z Fox News, v ktorom šéf Bieleho domu hovorí, že deti sú proti vírusu "v podstate imúnne".

Porušenie pravidiel o dezinformáciáchFacebook problematický príspevok odstránil. Svoj krok zdôvodnil tým, že "video obsahuje nepravdivé tvrdenia, že skupina ľudí je imúnna voči COVID-19, čo je porušením našich pravidiel týkajúcich sa škodlivých dezinformácií" o ochorení.

O pár hodín neskôr Twitter dočasne zablokoval Trumpovej kampani možnosť tweetovať z jej účtu na platforme, kým dané video neodstráni. Video pritom od kampane zdieľal na svojom účte aj samotný Trump. Twitter uviedol, že príspevok porušil ich pravidlá proti dezinformáciám o COVID-19. Keď tweety porušia pravidlá, Twitter požiada používateľov, aby ich odstránili a zakáže im zverejňovanie ďalších príspevkov, kým tak nespravia, pripomína agentúra AP.

Twitter reaguje zvyčajne rýchlejšie


Twitter reaguje na problematické Trumpove príspevky zvyčajne rýchlejšie ako Facebook, pričom v uplynulých mesiacoch označil niekoľko jeho tweetov za to, že porušujú pravidlá o dezinformáciách a urážkach. Facebook tiež už odstránil alebo označil Trumpove príspevky, toto je však po prvý raz, čo tak spravil pre šírenie dezinformácií o koronavíruse.

Ako upozorňuje AP, viacero štúdií naznačuje, ale nedokazuje, že existuje menšia pravdepodobnosť nákazy vírusom u detí ako u dospelých a že majú len mierne príznaky. To však neznamená, že sú "v podstate imúnne". Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb napríklad vykonalo štúdiu, na ktorej sa zúčastnilo 2 500 detí, pričom z nej vzišlo, že každé piate nakazené dieťa skončilo v nemocnici v porovnaní u dospelých, kde to bol každý tretí nakazený, a traja malí pacienti zomreli. Štúdia postráda kompletné dáta všetkých prípadov, ale naznačuje, že mnohé nakazené deti nemajú príznaky, v dôsledku čoho môžu šíriť vírus ďalej.


Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook a Twitter zakročili proti Trumpovi, jeho príspevky o koronavíruse porušili pravidlá © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Los Angeles sa rozmohli domáce večierky, domom s párty bude mesto vypínať elektrinu a vodu
<< predchádzajúci článok
Huawei po prvý krát prináša na slovenský trh notebook, štartuje modelom MateBook D 15

Facebook a Twitter zakročili proti Trumpovi, jeho príspevky o koronavíruse porušili pravidlá - diskusné fórum čitateľov