Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

02. júla 2020

Facebook po chybe zdieľal dáta užívateľov s vývojármi, problém už vyriešiliFacebook v stredu priznal, že zdieľal dáta používateľov s približne 5000 vývojármi po tom, ako k nim už nemali mať prístup. Sociálna sieť ...Zdieľať
facebook 676x499 2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Facebook v stredu priznal, že zdieľal dáta používateľov s približne 5000 vývojármi po tom, ako k nim už nemali mať prístup. Sociálna sieť uviedla, že problém už vyriešila. Firma v roku 2018 vyhlásila, že vývojári nebudú mať prístup k dátam používateľov, ak osoba viac ako 90 dní nebude používať aplikáciu daného vývojára.


Ľudia môžu využívať profily na Facebooku na registráciu v rôznych aplikáciách, pričom ich vývojári tak majú prístup k informáciám, ako sú dátum narodenia používateľa, jeho e-mail, zoznam priateľov a rodné mesto.

Facebook obmedzil prístup k dátam po škandále spoločnosti Cambridge Analytica, ktorá zhromaždila dáta 87 miliónov používateľov bez ich súhlasu, čo vyvolalo obavy, že sociálna sieť nerobí dostatočné kroky na ochranu súkromia používateľov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook po chybe zdieľal dáta užívateľov s vývojármi, problém už vyriešili © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojvodkyňa Meghan mala zakázané brániť sa pred negatívnymi správami, priatelia sa o ňu báli
<< predchádzajúci článok
Huawei otvoril svoj najväčší obchod na svete, je výkladnou skriňou moderných technológií