Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

12. júna 2019

Facebook spustil novú aplikáciu pre smartfóny, za jej používanie sa chystá aj zaplatiť


Tagy: facebook

Spoločnosť Facebook v utorok spustila aplikáciu, na základe ktorej bude platiť používateľom za zdieľanie informácií o tom, ktoré iné aplikácie používajú. Výskum aktivít ...Zdieľať
facebook_definers_15364 75d136a6ee874948af8d06b2430c2589 676x491 SAN FRANCISCO 12. júna  - Spoločnosť Facebook v utorok spustila aplikáciu, na základe ktorej bude platiť používateľom za zdieľanie informácií o tom, ktoré iné aplikácie používajú.

 

 

Výskum aktivít ľudíFacebook mal už predtým dve podobné aplikácie, ktoré sledovali, aké aktivity robia ľudia na svojich telefónoch. Obe však stiahol po kritike za zasahovanie do súkromia a porušovania smerníc App Store spoločnosti Apple.

Nová aplikácia s názvom Study je podľa Facebooku iná ako dve predchádzajúce a vytvorili ju úplne nanovo. Dostupná je zatiaľ iba cez Google Play Store, v budúcnosti ju však Facebook možno rozšíri aj na operačný systém iOS od Apple.

Study bude zbierať informácie o tom, aké aplikácie a ako dlho ľudia používajú, vrátane použitých funkcií. Facebook tak môže získať cenný prehľad o tom, ako ľudia využívajú služby jeho konkurentov.

 

 

Dostupná v dvoch krajinách


Aplikácia nebude sledovať heslá alebo názvy účtov, nebude tiež zbierať citlivé informácie z telefónov ako sú fotky a vyhľadávania na internete. Nemá ani slúžiť pre účely reklamy a Facebook informácie neposkytne iným spoločnostiam.

Aplikácia Study je nateraz dostupná v Spojených štátoch a Indii. Spoločnosť neuvádza, koľko bude používateľom platiť za zdieľanie informácií.


Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook spustil novú aplikáciu pre smartfóny, za jej používanie sa chystá aj zaplatiť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: facebook
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prípravy 11. ročníka ONE DAY JAZZ FESTIVALU 2019 vrcholia
<< predchádzajúci článok
M. Škop: Zaujíma ma téma bežného človeka, človeka milión

Facebook spustil novú aplikáciu pre smartfóny, za jej používanie sa chystá aj zaplatiť - diskusné fórum čitateľov