Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

17. februára 2021

Falošní pracovníci Microsoftu stále úradujú, neposkytujte im žiadne údaje


Tagy: podvod

Polícia upozorňuje na pokračujúce podvody v mene spoločnosti Microsoft. Podvodníci sa v telefóne anglickým jazykom predstavia ako skutoční pracovníci ...Zdieľať
gettyimages 522391886 676x451 17.2.2021  - Polícia upozorňuje na pokračujúce podvody v mene spoločnosti Microsoft. Podvodníci sa v telefóne anglickým jazykom predstavia ako skutoční pracovníci technickej podpory Microsoftu. Informovala o tom Mária Linkešová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Trnava.


„Obetiam predstierajú pomoc pri technickej podpore softvéru. Od osoby postupne vylákajú vzdialený prístup do počítača, citlivé údaje k platobným kartám - číslo karty, PIN číslo, požiadajú o zaslanie kópie občianskeho preukazu,“ priblížila Linkešová. Dodala, že podvodníci vďaka tomu prístup skutočne získajú aj takto na diaľku a obsah počítača zablokujú.

Bez vedomia a súhlasu obete potom dochádza k prevodu peňazí. Polícia preto upozorňuje ľudí, aby s osobami, ktoré sa predstavia ako pracovníci Microsoftu, nekomunikovali a neposkytovali informácie o sebe – čísla účtov, čísla kariet či občiansky preukaz. Pripomína tiež, aby ľudia nepovolili osobám vzdialený prístup do svojho počítača alebo telefónu a neposielali peniaze.

Polícia dodáva, že keďže podvody takéhoto rozsahu sa v mnohých prípadoch uskutočňujú zo zahraničia, vzdialenosť a legislatíva cudzích krajín značne limitujú možnosti Policajného zboru. Šanca na získanie ukradnutých finančných prostriedkov naspäť je tak minimálna.


Zdroj: Webnoviny.sk - Falošní pracovníci Microsoftu stále úradujú, neposkytujte im žiadne údaje © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: podvod
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Manžela britskej kráľovnej museli hospitalizovať, princ Filip sa necítil dobre
<< predchádzajúci článok
Lídrovi metalovej kapely Behemoth udelili pokutu za urážku náboženského cítenia

Falošní pracovníci Microsoftu stále úradujú, neposkytujte im žiadne údaje - diskusné fórum čitateľov