Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. októbra 2019

Fanúšikovia sa v Prahe lúčia s Karlom Gottom, pred palácom Žofín znejú spevákove piesneV pražskom Paláci Žofín sa začala verejná posledná rozlúčka so zosnulým spevákom Karlom Gottom. Na miesto prichádzajú priaznivci z celej Českej republiky i zo zahraničia, ktorí mu budú môcť vzdať svoj ...Zdieľať
gott 1 676x451 11.10.2019 (Webnoviny.sk) - V pražskom Paláci Žofín sa začala verejná posledná rozlúčka so zosnulým spevákom Karlom Gottom. Na miesto prichádzajú priaznivci z celej Českej republiky i zo zahraničia, ktorí mu budú môcť vzdať svoj hold do 22:00.


Podľa reportéra denníka Mladá fronta (MF) DNES priaznivci legendárneho interpreta už úplne zaplnili most Légií. Rad je už údajne dlhý minimálne kilometer.

Kto bol Karel Gott (životopis)


V paláci znejú spevákove piesne


Mnohí fanúšikovia a fanúšičky čakali na otvorenie paláca od štvrtka. Vôbec prvý fanúšik Karol Svoreň z pražskej časti Letňany pred Žofínom čakal už od tretej popoludní, uvádza spravodajský portál iDNES.cz s tým, že do piatej hodiny rána už pri Národnom divadle, okolo ktorého vedie koridor k palácu, čakalo zhruba 150 ľudí.

Pre poslednú rozlúčku s Gottom v Prahe obmedzili dopravu. Do radu sa môžu ľudia stavať len z Janáčkovho nábrežia, koridor vedie cez spomínaný most Légií až k Palácu Žofín. V paláci i pred ním znejú spevákove piesne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Karel Gott (†80)

Na rozlúčku majú desať sekúnd


Ľudia majú vo vnútri priestor na odloženie kvetín a môžu tiež písať svoje odkazy do kondolenčných kníh. Na rozlúčenie sa so spevákom majú jeho priaznivci približne desať sekúnd, aby sa s ním mohlo rozlúčiť čo najviac ľudí.

Podľa novinára z MF DNES polícia vyviedla zo Slovanského ostrova, na ktorom sa Žofín nachádza, opitého mladého muža. Ten priamo pred vchodom do paláca robil grimasy do kamier. Rozlúčka sa ale koná bez komplikácií.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Fanúšikovia sa v Prahe lúčia s Karlom Gottom, pred palácom Žofín znejú spevákove piesne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Digitálne reštaurované Ľalie poľné sa predstavia v Lyone
<< predchádzajúci článok
SLZY TEČÚ POTOKOM: Verejnosť sa v Prahe lúči so spevákom Karlom Gottom

Fanúšikovia sa v Prahe lúčia s Karlom Gottom, pred palácom Žofín znejú spevákove piesne - diskusné fórum čitateľov