Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. októbra 2021

Federálny rozpočet USA si pripísal druhý najvyšší schodok v histórii, horší bol len po kríze z roku 2008Deficit amerického federálneho rozpočtu za fiškálny rok, ktorý sa skončil 30. septembra, bol v objeme 2,77 bilióna dolárov. Bol to druhý najvyšší schodok v histórii USA. Zároveň sa však ...Zdieľať
americky dolar 676x452 23.10.2021 (Webnoviny.sk) - Deficit amerického federálneho rozpočtu za fiškálny rok, ktorý sa skončil 30. septembra, bol v objeme 2,77 bilióna dolárov. Bol to druhý najvyšší schodok v histórii USA.


Zároveň sa však deficit zlepšil v porovnaní so schodkom v sume 3,13 bilióna dolárov za americký fiškálny rok, ktorý trval do záveru septembra 2020.

Deficity za uplynulé dva roky v USA sú odzrkadlením vládnych výdavkov na úrovni biliónov dolárov s cieľom čeliť ničivým vplyvom globálnej pandémie koronavírusu.

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena v piatok uviedla, že deficit za fiškálny rok 2021 bol o 360 miliárd dolárov nižší ako v predchádzajúcom roku, keďže zotavovanie ekonomiky zvýšilo vládne príjmy.

Bez zohľadnenia deficitov za uplynulé dva roky bol najvyšším americkým rozpočtovým schodkom deficit v sume 1,4 bilióna dolárov za rok 2009, kedy vláda prezidenta Baracka Obamu zvýšila výdavky, aby krajinu dostala z vážnej recesie po finančnej kríze z roku 2008.


Zdroj: Webnoviny.sk - Federálny rozpočet USA si pripísal druhý najvyšší schodok v histórii, horší bol len po kríze z roku 2008 © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Hrebienku začali stavať Tatranský ľadový dóm, túto sezónu vydrží viac a bude sa topiť pomalšie
<< predchádzajúci článok
Kremeľský múr prišiel o jeden „zub“. Merlon odlomilo lešenie, ktoré sfúkol silný vietor (video)

Federálny rozpočet USA si pripísal druhý najvyšší schodok v histórii, horší bol len po kríze z roku 2008 - diskusné fórum čitateľov