25. januára 2007

Federer do finále v Melbourne, Roddick bez šance

Švajčiarsky tenista Roger Federer postúpil do finále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace). Najvyššie ...

MELBOURNE 25. januára (WEBNOVINY) - Švajčiarsky tenista Roger Federer postúpil do finále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace). Najvyššie nasadený tenista turnaja si v semifinále až príliš suverénne poradil s turnajovou šestkou, Američanom Andym Roddickom za 83 minút 6:4, 6:0, 6:2. Federer postúpil do finále niektorého z turnajov veľkej štvorky už po trinásty raz, pričom presvedčivo útočí na svoj jubilejný desiaty titul. Roddicka zdolal až príliš hladko a už aj tak hrozivé skóre zo vzájomných duelov vylepšil na 13:1. Američanovi zlyhala jeho najväčšia zbraň - podanie a na sieti ho Federer obhadzoval ako chcel a kedy chcel. Švajčiar uhral od stavu 4:4 v I. sete desať gemov v rade a po tejto "studenej sprche" bolo prakticky po zápase.

Federer vyhral aj svoj šiesty duel tohto roku v Melbourne bez straty setu a v tomto smere sa môže vyrovnať legendárnemu Švédovi Björnovi Borgovi, ktorý vyhral rovnakým spôsobom Roland Garros v roku 1980. Súper pre Švajčiara v nedeľňajšom finále vzíde z dvojice: Fernando Gonzalez (10-Čile) - Tommy Haas (12-Nem.).