Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. septembra 2019

Festival AMAVET ponúka žiakom možnosť zrealizovať svoj nápadIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Henrich Mišovič
Bratislava 13. septembra (TASR) – Organizátori Festivalu vedy a techniky AMAVET 2019 (FVAT) zbierajú od začiatku septembra registrácie v rámci 22. ročníka súťaže. Žiaci druhého stupňa základných škôl a žiaci stredných škôl sa môžu do 9. októbra prihlásiť do krajských kôl. Podujatie v tomto roku sprevádza slogan "Zrealizuj svoj nápad“.


"Svoje projekty žiaci prezentujú v 11 súťažných kategóriách pred členmi odbornej hodnotiacej komisie zloženej z vedcov, vysokoškolských pedagógov a ďalších odborníkov," pripomenul koordinátor súťaže Ján Nemec. Ako dodal, od žiaka sa v rámci projektu očakáva, že bude nachádzať problémy, analyzovať ich, hľadať riešenia, tvoriť pokusy i stanovovať závery.

"Najúspešnejší súťažiaci z krajských kôl postupujú na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční počas Týždňa vedy a techniky na Slovensku od 7. do 8. novembra 2019 v Bratislave. Víťazi celoslovenského finále Festivalu vedy a techniky AMAVET získavajú postup na prestížne svetové a európske prehliadky a súťaže," dodal Nemec.

Festival má medzinárodný charakter prostredníctvom účasti zahraničných partnerov z Mexika, Belgicka, Ruska a Českej republiky a je jedným z podujatí siete vedeckých výstav ISEF. Je aj národným kolom pre súťaž Európskej únie pre mladých vedcov do 20 rokov EUCYS. Organizátor, 29 rokov pôsobiace občianske združenie (OZ) AMAVET, je spoluorganizátorom Týždňa vedy a techniky na Slovensku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
J. NAGY ODCHÁDZA Z MOSTA-HÍD, PRIDÁVA SA K VZNIKAJÚCEMU HNUTIU
<< predchádzajúci článok
Polícia pátra po odsúdenom Matejovi Markovi z Trnavy

Festival AMAVET ponúka žiakom možnosť zrealizovať svoj nápad - diskusné fórum čitateľov