Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. septembra 2023

Fico chce podať obžalobu na Čaputovú, ako „symbol Progresívneho Slovenska“ si zavolala generálneho prokurátora (video)Strana Smer-sociálna demokracia chce hneď po ustanovujúcej schôdzi nového parlamentu, bezprostredne po tom, ako poslanci zložia sľub, podať návrh na obžalobu prezidentky ...Zdieľať
64f98c0291fba424443525 676x451 23.9.2023 (SITA.sk) - Strana Smer-sociálna demokracia chce hneď po ustanovujúcej schôdzi nového parlamentu, bezprostredne po tom, ako poslanci zložia sľub, podať návrh na obžalobu prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Na sobotnej tlačovej besede to uviedol predseda strany Robert Fico.


Hlava štátu sa podľa neho dopustila porušenia ústavy, keďže „ako symbol Progresívneho Slovenska si zavolala generálneho prokurátora a žiadala od neho zmeniť rozhodnutie v prípade trestného stíhania človeka, ktorý chcel pomôcť udavačom, udavačom, ktorí pomáhali čurillovcom, keď robili tie zverstvá proti slovenskej opozícii".

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semPredseda Smeru sa odvoláva na článok 107 ústavy SR. Očakáva, že Smer bude mať k dispozícii 30 poslancov, keďže takýto počet je potrebný na podanie predmetného návrhu. Fico podotkol, že to nie je nič nové, keďže už v roku 2013 bola podaná obžaloba na bývalého prezidenta Ivana Gašparoviča.
Zdroj: SITA.sk - Fico chce podať obžalobu na Čaputovú, ako „symbol Progresívneho Slovenska“ si zavolala generálneho prokurátora (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž chcel ukradnúť hromozvod aj auto, nožom napadol policajta
<< predchádzajúci článok
VEĽKÁ PREDPOVEĎ POČASIA: Víkend sa vybúri a môže pokračovať teplo