Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. septembra 2023

Fico nemá dostatok chochmesu na zrušenie potvrdení o zotrvaní pre migrantov, tvrdí KollárPredseda strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico nemá toľko chochmesu, aby prišiel do národnej rady zrušiť potrebu ...Zdieľať
6482d07c0220d242366347 676x451 11.9.2023 (SITA.sk) - Predseda strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico nemá toľko chochmesu, aby prišiel do národnej rady zrušiť potrebu vydávania potvrdení migrantom o zotrvaní na našom území.

Migrantov vracajú na Slovensko


Ako ďalej uviedol na tlačovej besede predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) po neúspešnom otvorení mimoriadnej schôdze, predseda Smeru-SD súčasné opatrenia zaviedol ešte v roku 2018.

„Každý emigrant dostane papier, že môže zotrvať na území SR. A keď ho chytia kdekoľvek inde ako v Poľsku alebo Českej republike, tak ho okamžite vrátia na územie Slovenska," uviedol Kollár.

Podľa predsedu parlamentu sme opäť svedkami toho, že niektorí politici konajú a iní len rozprávajú. „Nenechajte sa okašľať, oblbnúť tými politickými stranami, ktoré sa bijú do pŕs, že sú proti migrácii," upozornil.

Poslanci nepodporili otvorenie schôdze


Mimoriadna schôdza Národnej rady SR k zrušeniu potreby vydávania potvrdení o zotrvaní na našom území migrantom nebude, poslanci nepodporili otvorenie schôdze.

Cieľom návrhu, ktorý schválila vláda v stredu 6. septembra, bolo znížiť počet nelegálnych migrantov a okamžite obnoviť možnosť administratívneho vyhostenia týchto osôb.

Policajti by v prípade schválenia návrhu nevydávali doklad o zotrvaní na území Slovenskej republiky každému nelegálnemu cudzincovi, ktorého nie je možné vyhostiť, najmä nie cudzincovi, ktorý migruje cez naše územie do iného štátu.


Zdroj: SITA.sk - Fico nemá dostatok chochmesu na zrušenie potvrdení o zotrvaní pre migrantov, tvrdí Kollár © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko vedie so západom rozhovory o výmene väzňov, v zozname sa objavil aj Gershkovich či Navaľnyj
<< predchádzajúci článok
Protiklady sa nepriťahujú, tvrdia vedci a pravdepodobnejšie je vo vzťahoch porekadlo vrana k vrane sadá