Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. apríla 2007

Fico neodpovedal LOZ, od zajtra štrajková pohotovosťPredseda vlády Robert Fico doteraz nezareagoval na list, ktorý mu 19. apríla zaslalo Lekárske odborové združenia (LOZ). Odborári ho v ňom žiadali o stretnutie, na ktorom by prerokovali požiadavky ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) - Predseda vlády Robert Fico doteraz nezareagoval na list, ktorý mu 19. apríla zaslalo Lekárske odborové združenia (LOZ). Odborári ho v ňom žiadali o stretnutie, na ktorom by prerokovali požiadavky odborárov. "Ani výsledok z rokovania tripartity 24. apríla neposunul riešenie našich požiadaviek dopredu," dodal predseda LOZ Marian Kollár. Výbor LOZ preto vyhlásil, že nepominuli dôvody na začatie štrajkovej pohotovosti, do ktorej tak lekári vstúpia od utorka 1. mája.

V záujme akčnej solidarity sa LOZ obrátilo aj na Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZ) a jeho odborové organizácie v nemocniciach s výzvou na vyhlásenie tiež štrajkovej pohotovosti. Odborári sa obrátili aj na ostatné stavovské a profesijné organizácie v rezorte zdravotníctva so žiadosťou o podporu. "Zároveň však vyjadrujeme presvedčenie, že zodpovední pristúpia k riešeniu tejto vážnej situácie s adekvátnou zodpovednosťou, tak na centrálnej úrovni, ako i na úrovni jednotlivých nemocníc. Tým spoločne predídeme, pri presadzovaní našich oprávnených požiadaviek, k uplatneniu krajných riešení," uzavrel svoje vyhlásenie M. Kollár.

Dôvodom na vyhlásenie štrajkovej pohotovosti LOZ je nespokojnosť s vývojom situácie v zdravotníctve. LOZ s ministrom zdravotníctva vedie dialóg, stále však má pocit, že je to iba v deklaratívnej rovine. Odborári sa preto obrátili na premiéra a čakajú namiesto sľubov jasné kroky, ktoré by viedli k zvýšeniu ich platov a zlepšeniu situácie v zdravotníctve. Nespokojní sú aj s tým, že si naďalej musia svoje mzdy vyjednávať kolektívne s riaditeľmi nemocníc.

Kroky LOZ podporili už Slovenská lekárska únia špecialistov a Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hospodárske výsledky Slovenskej sporiteľne k 31. marcu 2007
<< predchádzajúci článok
V Pise chcú zo skla a ocele postaviť ďalšiu šikmú vežu

Fico neodpovedal LOZ, od zajtra štrajková pohotovosť - diskusné fórum čitateľov