Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. januára 2007

Fico podľa Kukana prekročil únosné medze a poškodil záujmy SRPremiér Robert Fico účasťou na recepcii kubánskeho veľvyslanectva k 48. výročiu Castrovej revolúcie podľa SDKÚ-DS prekročil únosné medze a poškodil medzinárodné postavenie Slovenskej ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. januára (WEBNOVINY) - Premiér Robert Fico účasťou na recepcii kubánskeho veľvyslanectva k 48. výročiu Castrovej revolúcie podľa SDKÚ-DS prekročil únosné medze a poškodil medzinárodné postavenie Slovenskej republiky. Pre agentúru SITA to povedal podpredseda SDKÚ-DS Eduard Kukan.

"Obdiv, ktorý Fico svojou účasťou ostentatívne vyjadril, je urážkou a zahanbuje občanov Slovenska všeobecne i v očiach priateľov a spojencov," povedal Kukan a dodal, že Fico nie je súkromná osoba. "Je to predseda vlády SR a každý jeho krok treba vnímať ako stanovisko a názor SR," pokračoval podpredseda SDKÚ-DS. "Fico rád rozpráva o solidarite. V prípade Kuby však zabudol na politických väzňov a v prípade plánovanej cesty do Líbye zabúda na väznené bulharské zdravotné sestry. Práve v týchto prípadoch treba vyjadriť solidaritu," povedal Kukan s tým, že Fico postupuje aj proti duchu príslušných rozhodnutí Európskej únie (EÚ) o tom, ako sa členské štáty majú správať voči Kube. SR ako člen EÚ má totiž podľa Kukana povinnosť aktívne sa zúčastňovať na spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politike únie. "Akékoľvek excesy, a toto bol exces, sa vnímajú negatívne a naši partneri sa pozerajú na Slovensko ako na krajinu, ktorá neplní spoločne dohodnutú politickú líniu. Je to negatívna pečiatka, ktorá už prischne k menu Slovenska a v budúcnosti sa tak bude na našu krajinu z pohľadu našich partnerov prejavovať," uzavrel Kukan.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Harabin bude v Drážďanoch debatovať aj o násilí na videách
<< predchádzajúci článok
Ochrnutá žena porodila v Košiciach zdravého chlapčeka

Fico podľa Kukana prekročil únosné medze a poškodil záujmy SR - diskusné fórum čitateľov

kukan je podliak12.1. 19:49:46