Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. júla 2021

Fico považuje návrh zákona o výhodách pre zaočkovaných za diskriminačný, po schválení sa obráti na ústavný súd (video)Opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) sa po schválení novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia obráti naZdieľať
smer sd 676x454 24.7.2021 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) sa po schválení novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia obráti na Ústavný súd SR. Na sobotňajšej tlačovej konferencii to oznámil predseda strany Robert Fico.


Návrh je podľa neho „totálne diskriminačný" a zavádza dve kategórie ľudí na Slovensku, a to zvýhodnených a nezvýhodnených. Zdôraznil, že budú žiadať ústavný súd, aby ho vyhlásil za zákon, ktorý je v rozpore s Ústavou SR.

Kollár sa nezúčastnil hlasovania


Nezaradený poslanec parlamentu a predseda strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini na tlačovej besede povedal, že všetci jedenásti poslanci okolo neho hlasovali proti predmetnej novele.

Poukázal na to, že líder hnutia Sme rodina a predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár sa na hlasovaní nezúčastnil, pretože je pravdepodobne na ceste na dovolenku a zastupovaním poveril podpredsedu NR SR Gábora Grendela (OĽaNO).

Rozprava by mala prebiehať v noci


Rozprava v druhom čítaní by mala podľa Pellegriniho prebiehať v noci. Sme rodina podporila novelu napriek tomu, že Kollár avizoval, že za ňu nezahlasujú.

Predmetnou právnou úpravou majú zaočkovaní získať výhody. Novela je aktuálne v druhom čítaní, parlament o nej rokuje v skrátenom legislatívnom konaní. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na sobotňajšej tlačovej konferencii informoval, že nezaočkovaní v prípade zhoršenia epidemickej situácie nebudú platiť za testy do práce, pri návšteve obchodov a škôl.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Fico považuje návrh zákona o výhodách pre zaočkovaných za diskriminačný, po schválení sa obráti na ústavný súd (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzinárodné letecké dni SIAF budú v Kuchyni, na jubilejnom ročníku sa predstaví 14 krajín
<< predchádzajúci článok
Afrika sa stala regiónom najviac zasiahnutým terorizmom, tvrdia odborníci OSN

Fico považuje návrh zákona o výhodách pre zaočkovaných za diskriminačný, po schválení sa obráti na ústavný súd (video) - diskusné fórum čitateľov