Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. februára 2024

Fico pred premiérmi Česka, Poľska a Maďarska slovne zaútočil na novinárku RTVSRobert Fico na spoločnej tlačovke s premiérmi Česka, Poľska a Maďarska slovne zaútočil na redaktorku RTVS.Zdieľať
Fico pred premiérmi Česka, Poľska a Maďarska slovne zaútočil na novinárku RTVS

Tá sa ho pýtala, či Slovensko v dôsledku jeho výrokov o Ukrajine nemôže skončiť v izolácii ako Maďarsko.

Fico redaktorku Katarínu Vítkovú vyzval, aby nerobila verejnoprávnym médiám hanbu, a pred tým sa jej pýtal, pre aké médium pracuje. Reagoval tak po tom, ako maďarský premiér Viktor Orbán oponoval, že Maďarsko je na všetkých dôležitých rokovaniach Európskej únie.

Od médií dostal Fico otázku, ako si predstavuje mier, ale konkrétne na ňu neodpovedal. Opakoval len, že keď sa zastaví paľba, môžu sa začať rokovania o kompromisoch a dohodách.

Vyhol sa aj odpovedi na otázku, či by teda Ukrajina mala obetovať časť svojich území alebo ako by mal vyzerať mierový dohovor.

Taktiež sa vyhol reakcii na otázku, či sa nebojí, že ho jeho politika dostane do rovnakej izolácie ako Maďarsko. Fico na to povedal, že je premiér suverénneho štátu a robí suverénnu zahraničnú politiku.

Namiesto podrobnejšej odpovede zisťoval, kto sa ho na túto vec pýta, a následne redaktorke RTVS povedal, aby nerobila hanbu slovenským médiám.

Správu budeme aktualizovať

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aké mierové riešenie vojny na Ukrajine navrhuje Fico s Orbánom? Krajiny V4 sa nezhodli (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Bývalí príslušníci obecnej polície už onedlho dostanú príspevky zo Sociálnej poisťovne