Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. februára 2024

Bývalí príslušníci obecnej polície už onedlho dostanú príspevky zo Sociálnej poisťovneSociálna poisťovňa začala v týchto dňoch posielať prvé rozhodnutia o príspevku bývalým príslušníkom obecnej polície. Prvú výplatu priznaných mesačných ...Zdieľať
gettyimages 1202988394 676x496 27.2.2024 (SITA.sk) - Sociálna poisťovňa začala v týchto dňoch posielať prvé rozhodnutia o príspevku bývalým príslušníkom obecnej polície. Prvú výplatu priznaných mesačných príspevkov spolu s doplatkom za predchádzajúce obdobie zrealizuje v druhej polovici marca. Do utorka Sociálna poisťovňa eviduje 156 žiadostí o tento príspevok. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Martin Kontúr.


Sociálna poisťovňa začala od prvého januára tohto roka na základe novely zákona o obecnej polícii rozhodovať o príspevku za prácu v obecnej polícii.


Príspevok za prácu v obecnej polícii je pravidelnou peňažnou dávkou, vyplácanou Sociálnou poisťovňou bývalým príslušníkom obecnej polície ktorejkoľvek obce na Slovensku. Nárok na príspevok za prácu v obecnej polícii vznikne žiadateľovi po splnení troch podmienok súčasne. Žiadateľ čase podania žiadosti o príspevok za prácu v obecnej polícii už nie je jej príslušníkom, pracovný pomer v obecnej polícii trval najmenej 25 rokov a dovŕšil vek najmenej 56 rokov.
Zdroj: SITA.sk - Bývalí príslušníci obecnej polície už onedlho dostanú príspevky zo Sociálnej poisťovne © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico pred premiérmi Česka, Poľska a Maďarska slovne zaútočil na novinárku RTVS
<< predchádzajúci článok
Koalícia sa opäť vysmieva obetiam násilia, kritizuje KDH a vyzýva, aby pri Trestnom zákone nekalkulovala a nerobila obštrukcie (video)