Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. februára 2024

Fico za dramatických okolností oznámil, že na pondelok zvolal bezpečnostnú radu štátu, vládu a stretnutie s koaličnými partnermiRozprávať sa budú o témach samitu o pomoci Ukrajine, ktorý bude v ten istý deň večer v Paríži a ktorého sa Fico zúčastní. Z tém, o ktorých sa má hovoriť, ide podľa Fica „mráz po chrbte“ a bez podrobností naznačuje, že by mohol prísť o funkciu premiéra.Zdieľať
Fico za dramatických okolností oznámil, že na pondelok zvolal bezpečnostnú radu štátu, vládu a stretnutie s koaličnými partnermi

Rozprávať sa budú o témach samitu o pomoci Ukrajine, ktorý bude v ten istý deň večer v Paríži a ktorého sa Fico zúčastní. Z tém, o ktorých sa má hovoriť, ide podľa Fica „mráz po chrbte“ a bez podrobností naznačuje, že by mohol prísť o funkciu premiéra.

 

Naznačuje, neprezradí

Fico nazýva samit európskych lídrov „bojovou poradou“ a tvrdí, že bola zvolaná francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom „narýchlo v priebehu ostatných hodín“. Macron pritom stretnutie krajín Únie a NATO ohlásil ešte vo štvrtok.

Predseda vlády vo videu na Facebooku vraví, že sú len dve možnosti, čo sa môže udiať. Buď Západ „pôjde do totálnej eskalácie napätia a ďalšej bezhraničnej vojenskej a finančnej podpory Ukrajiny, hoci si uvedomuje, že o rok či dva budeme na tom istom mieste ako teraz“, alebo Západ predstaví zmysluplný mierový plán. „Nebuďme naivní, som presvedčený, že po A je správne,“ vyhlásil.

„Z informácií o témach, o ktorých máme zajtra hovoriť, ide mráz po chrbte. Aj preto musím zajtra ráno hovoriť s bezpečnostnými, spravodajskými a politickými zložkami štátu,“ hovorí.

Čo hovoril cez víkend

Ficova komunikácia k druhému výročiu ruskej invázie na Ukrajinu bola chaotická. Najskôr v piatok zvolal na sobotu tlačovku, potom ju v sobotu ráno pred jej konaním zrušil a vystúpil len v pravidelnej relácii v Slovenskom rozhlase.

Svoje stanovisko k výročiu vojny potom poslal len ako video. V ňom hovoril o „falošnom démonizovaní prezidenta Putina“, opakoval postoje ruskej propagandy a vyhlásil, že jediným plánom EÚ je podporovať vzájomné zabíjanie Slovanov.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Litve vyzbierali milióny eur na výstroj pre ukrajinských vojakov
<< predchádzajúci článok
Vučič je ruskou figúrkou na Balkáne, vyhlásil šéf chorvátskej diplomacie