Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. februára 2024

Trnava plánuje kúpiť pozemky za milióny eur, získať ich chce od Eduarda Šeba aj MajskýchTrnava chystá veľké nákupy pozemkov za milióny eur. Primátor Peter Bročka zvolal na štvrtok 29. februára mimoriadne zasadnutieZdieľať
26.2.2024 (SITA.sk) - Trnava chystá veľké nákupy pozemkov za milióny eur. Primátor Peter Bročka zvolal na štvrtok 29. februára mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom majú poslanci rozhodnúť o získaní pozemkov v areáli bývalého cukrovaru neďaleko centra mesta a pozemkov na Coburgovej ulici.


Kapitálové výdavky bude Trnava financovať z päťmiliónového úveru, jeho prijatie schválili mestskí poslanci ešte v závere minulého roku.

Kupovať ich nebude priamo


V areáli bývalého cukrovaru môže mesto získať pozemky s rozlohou vyše 15-tisíc metrov štvorcových za 4,1 milióna eur. Trnava ich však nebude kupovať priamo, ale cez stopercentný podiel spoločnosti UI IPD Development, ktorá ich má v majetku.

Jej jediným spoločníkom je United Industries podnikateľa Eduarda Šeba. Takýto spôsob nadobudnutia majetku schválili trnavskí mestskí poslanci ešte v decembri. Už vtedy dali najavo, že s touto investíciou nebudú mať problém.

Poslanci majú na zastupiteľstve rozhodnúť aj o novom názve spoločnosti po kúpe stopercentného podielu, ako aj o zástupcoch mesta v jej orgánoch.

Zámery s pozemkami


Trnava plánuje pozemky v budúcnosti využiť predovšetkým na výstavbu budov pre občiansku vybavenosť s prevládajúcou funkciou stavieb a zariadení administratívy a verejnej správy, s dôrazom na výstavbu administratívneho úradu mesta.

V súčasnosti si časť pozemkov prenajíma, len nedávno tam radnica zriadila parkovisko. Primátor Peter Bročka ešte počas rokovaní s podnikateľom Eduardom Šebom povedal, že vzhľadom na blízkosť centra a rozvojový potenciál areálu cukrovaru ide o úplne bezpečnú investíciu.

Dodal, že zásadne ide iba do takých obchodov, v ktorých mesto nemôže stratiť. V súvislosti s financovaním pripomenul, že úverové zaťaženie Trnavy je v porovnaní s inými mestami „extrémne nízke“.

Na pozemku je parkovisko


Trnava má možnosť získať do majetku aj pozemky s rozlohou 1,2 hektára na Coburgovej ulici od spoločnosti SIPOX HOLDING, ktorú ovláda rodina Majských.

Na pozemku je už celé desaťročia parkovisko. O kúpe za cenu 800-tisíc eur bude mestské zastupiteľstvo takisto rozhodovať na mimoriadnom zasadnutí vo štvrtok 29. februára.


Zdroj: SITA.sk - Trnava plánuje kúpiť pozemky za milióny eur, získať ich chce od Eduarda Šeba aj Majských © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štát dlhodobo oceňuje podnikanie Lidlu
<< predchádzajúci článok
Navaľnyj zomrel prirodzenou smrťou, šéf rozviedky Budanov prezradil aj príčinu