Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. novembra 2021

FIFA zmenila formát medzikontinentálnej baráže o postup na MS 2022 v Katare, bude sa hrať iba jedno stretnutieMedzinárodná futbalová federácia (FIFA) zmenila formát medzikontinentálnej baráže o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Katare. Namiesto plánovaných ...Zdieľať
panama_el_salvador_wcup_soccer_63572 6c374712b2a04db9b57a66e38f9edefc 676x451 20.11.2021 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zmenila formát medzikontinentálnej baráže o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Katare.


Namiesto plánovaných dvojzápasov "doma-vonku" sa bude hrať iba na jedno stretnutie na neutrálnej pôde. Úspešné tímy si vyslúžia posledné dve miestenky na šampionát.

Účastníci budú známi koncom marca


V baráži budú účinkovať tímy z Ázie, Južnej Ameriky, Oceánie a konfederácie CONCACAF zastrešujúcej reprezentačné mužstvá zo Severnej a Strednej Ameriky. FIFA zatiaľ neoznámila dejiská zápasov na neutrálnej pôde, bude sa však hrať 13. a 14. júna 2022.

Traja účastníci baráže budú známi koncom marca budúceho roka. O zástupcovi Ázie sa rozhodne iba niekoľko dní pred medzikontinentálnou barážou v regionálnom play-off.

Formát sa zjednoduší


Dvojkolové medzikontinentálne baráže boli zavedené v kvalifikácii na MS 1986 v Mexiku. Zvyčajne si vyžadujú cestovanie mužstiev na dlhé vzdialenosti. FIFA aj vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu rozhodla, že tento formát zjednoduší.

Žreb medzikontinentálnej baráže MS 2022 sa uskutoční na budúci týždeň 26. novembra. Základné skupiny "mundialu" vyžrebujú 1. apríla budúceho roka v katarskej Dauhe. V tom čase bude známych 30 z 32 účastníkov. MS v Katare sa uskutočnia od 21. novembra do 18. decembra 2022.


Zdroj: Webnoviny.sk - FIFA zmenila formát medzikontinentálnej baráže o postup na MS 2022 v Katare, bude sa hrať iba jedno stretnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vlhovej výkon v Levi zhodnotila Shiffrinová, Slovenka podľa nej v oboch kolách lyžovala lepšie a stabilnejšie
<< predchádzajúci článok
Kouč Werderu Brémy i jeho asistent po správach o falošnom potvrdení o očkovaní odstúpili