Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. apríla 2011

Film mladého Žilinčana nominovali na festival v CannesFilm mladého Žilinčana získal nomináciu v sekcii študentských filmov Cinéfondation na jednom z najprestížnejších svetových filmových festivalov vo francúzskom ...Zdieľať
cannes Ilustračné foto. Foto: topnews.inŽILINA 16. apríla (WEBNOVINY) – Film mladého Žilinčana získal nomináciu v sekcii študentských filmov Cinéfondation na jednom z najprestížnejších svetových filmových festivalov vo francúzskom Cannes.


Snímka Cage Tigers slovenského režiséra vystupujúceho pod umeleckým menom Aramisova vznikla na katedre hranej réžie pražskej FAMU v dielni Věry Chytilovej a Jasmin Blaževič. Už samotná nominácia na 64. ročník festivalu v Cannes je obrovským úspechom, zvlášť keď film študenti do súťaže prihlásili ešte pred jeho konečnou postprodukciou.

„Neviem si predstaviť, akým spôsobom sa porotcovia prehrýzli cez takmer dve tisícky prihlásených filmov, aby z nich vybrali okolo pätnásť do hlavnej súťaže. Na základe listu z Cannes si myslím, že ocenili hlavne jeho poetiku a moderné poňatie filmárskej novej vlny,“ povedal Aramisova.

Cage Tigers je príbehom o dvoch lámačkách sŕdc, najlepších kamarátkach, ktoré sa naraz zamilujú do rovnakého muža. Pritom v nich vzniká vnútorná dilema nakoľko byť čestný k svojim citom a nakoľko brať ohľad na okolie, zvlášť keď ide o najlepšiu kamarátku. „Filmy režiséra Aramisova v sebe nesú mimoriadne osobitú originalitu. Pre zachytenie súčasných generačných vzťahov a pocitov režisér používa moderný jazyk, ale zároveň v nich možno cítiť to najlepšie z českej novej vlny. Potvrdzuje sa, že je to ideálna vstupenka na tak prestížnu prehliadku, akou je festival v Cannes,“ povedal o filme český filmový producent Petr Oukropec.

Cage Tigers nie je prvý projekt režiséra Aramisova, ktorý uspel na medzinárodnej scéne. Vlani v novembri vyhral cenu za najlepší zahraničný film na Medzinárodnom festivale krátkych filmov v Rio de Janeiro. Snímka „Nora sa mi páči“ sa presadila medzi 2 760 prihlásenými filmami z 98 krajín.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zatkli vlamača, ktorý mal ukradnúť šperky Jona Bon Joviho
<< predchádzajúci článok
Para vystúpila v Bratislave s Grigorovom a holohlavým Laskym