Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. novembra 2021

Finančná injekcia pre cestovný ruch a gastro bude pokračovať, o podporu môžete požiadať aj spätneMinisterstvo dopravy a výstavby (MDV) potvrdilo, že bude pokračovať v poskytovaní štátnej pomoci pre cestovný ruch a gastro na zmiernenie následkov pandémie koronavírusu.Zdieľať
gettyimages 1211977141 676x451 19.11.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) potvrdilo, že bude pokračovať v poskytovaní štátnej pomoci pre cestovný ruch a gastro na zmiernenie následkov pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Dôvodom novej tzv. jesennej pomoci je aktuálna nepriaznivá epidemiologická situácia, pre ktorú sú, resp. budú zatvorené či obmedzené viaceré služby v tomto sektore. Týka sa to najmä okresov v čiernej farbe podľa COVID automatu.

Spätná finančná podpora


Oprávnené obdobie pre doterajšiu malú a veľkú schému pomoci odvetviu cestovného ruchu a gastra platí od 1. apríla 2020 do 31. mája 2021.

Subjekty mohli a ešte môžu žiadať aj spätne o finančnú podporu v celkovom objeme 257 miliónov eur, z toho v rámci malej schémy vo výške 220 miliónov eur pri limite do 200-tisíc eur na žiadateľa a vo veľkej schéme za 37 miliónov eur s limitom do milióna eur na subjekt.

Otvorí sa ďalšia výzva


„S príchodom tretej vlny sme uvažovali nad tým, ako pomôcť. Keď skončí november, otvoríme výzvu na mesiace september, október, november, kedy bude možné žiadať o pomoc za tieto mesiace s rovnakými pravidlami, ako to bolo doteraz,“ informoval minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

V rámci tejto pomoci s limitom do 200-tisíc eur na žiadateľa by malo byť k dispozícii spolu približne 26 miliónov eur. Ide o doteraz nevyužité finančné prostriedky z celkovej sumy na podporu cestovného ruchu a gastra. Podmienkou čerpania pomoci na kompenzáciu časti fixných nákladov zostáva pokles tržieb o 40 percent v porovnaní s rovnakým mesiacom predpandemického roku 2019.


Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná injekcia pre cestovný ruch a gastro bude pokračovať, o podporu môžete požiadať aj spätne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezamestnanosť na Slovensku klesla pod 7 percent, ekonomiku sa počas pandémie podľa Krajniaka podarilo ochrániť
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 7418 nakazených a 56 obetí

Finančná injekcia pre cestovný ruch a gastro bude pokračovať, o podporu môžete požiadať aj spätne - diskusné fórum čitateľov