Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. januára 2019

Finančná správa koncom januára predĺži úradné hodinyFinančná správa počas posledných januárových dní predĺži úradné hodiny na daňových úradoch a v call centre. Chce vyjsť v ústrety najmä daňovníkom, ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta
Bratislava 24. januára (TASR) - Finančná správa počas posledných januárových dní predĺži úradné hodiny na daňových úradoch a v call centre. Chce vyjsť v ústrety najmä daňovníkom, ktorí budú potrebovať vybaviť napríklad registráciu pre elektronickú komunikáciu či poradiť na tému elektronickej komunikácie s finančnou správou. Koniec januára je totiž termín na podanie daňového priznania na daň z motorových vozidiel (DzMV).


"Klientske zóny daňových úradov budú pre daňovníkov dostupné aj v utorok a vo štvrtok, ktoré obvykle nie sú stránkovými dňami. V stredu budú úradné hodiny predĺžené. Posilnené bude pre elektronické podávanie daňových priznaní k dani z motorových vozidiel aj call centrum. Elektronicky podať daňové priznanie k DzMV musia už aj všetky fyzické osoby podnikatelia," informovala hovorkyňa finančného riaditeľstva Ivana Skokanová.

Daňové úrady budú v pondelok a v utorok otvorené od 8.00 do 16.00 h, v stredu a vo štvrtok potom od 8.00 do 18.00 h.

Call centrum finančnej správy bude k dispozícii v piatok 25. januára do 24.00, v stredu 30. januára do 19.00 a vo štvrtok 31. januára do 24.00 h. Počas ostatných dní bude call centrum finančnej správy dostupné v štandardnom režime od 8.00 do 16.00 h.

"Všetky tieto opatrenia zavádza finančná správa preto, aby vyšla v ústrety tým daňovníkov, ktorí musia do 31. januára 2019 podať daňové priznanie k DzMV. Finančná správa upozorňuje, že 31. január je tiež termín na zaplatenie dane, nielen na podanie daňového priznania," dodala Skokanová.

Finančná správa tiež upozorňuje, že kým daňové priznanie k DzMV sa podáva finančnej správe, daň z nehnuteľnosti sa podáva obci. Správu dane z nehnuteľností teda vykonáva obec, na ktorej území sa nehnuteľnosť nachádza, a daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti je potrebné podávať obciam, nie daňovým úradom.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tshisekedi sa ujal funkcie prezidenta Konžskej demokratickej republiky
<< predchádzajúci článok
Europarlament vyzval Londýn na rýchle objasnenie plánov brexitu

Finančná správa koncom januára predĺži úradné hodiny - diskusné fórum čitateľov