24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

05. mája 2007

Fíni hladko vyhrali a postúpili do štvrťfinále

Po Švédoch a Rusoch si postup z E-skupiny do štvrťfinále majstrovstiev sveta v hokeji v Moskve vybojovali aj reprezentanti Fínska. V sobotňajšom večernom dueli E-skupiny si Fíni v aréne Chodynka ...

MOSKVA 5. mája (WEBNOVINY) - Po Švédoch a Rusoch si postup z E-skupiny do štvrťfinále majstrovstiev sveta v hokeji v Moskve vybojovali aj reprezentanti Fínska. V sobotňajšom večernom dueli E-skupiny si Fíni v aréne Chodynka poradili s Talianmi hladko 3:0 a získali rozhodujúce tri postupové body. O dva góly severanov sa postaral stredný útočník Kärpät Oulu Jari Viuhkola, tretí pridal skúsený Jukka Hentunen. Defenzívne hrajúci Taliani za celý zápas poslali na fínskeho brankára Fredrika Norrenu len 13 striel a umožnili mu tak vychytať na šampionáte druhý zápas s nulou na konte. Ten prvý si gólman Colmbusu pripísal ešte v základnej skupine proti Ukrajine.
Talianski hokejisti zostali v E-skupine naďalej s nulou na konte. Zverenci trénera Michela Gouleta však svoj hlavný cieľ v Moskve už splnili, keď sa vyhli bojom o záchranu a zabezpečili si účasť medzi elitou aj na budúci rok na MS v Kanade.

Výsledok:

E-skupina (Chodynka):
Fínsko - Taliansko 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 8. Viuhkola (Lehtinen, Peltonen), 19. Hentunen (J. Ruutu, N. Kapanen), 43. Viuhkola (N. Kapanen, Hentunen)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hansen (Nór.) - Jakobsen (Nór.), Mášik (SR), 4850 divákov
Fínsko: Norrena - Kukkonen, Nummenlin, Saravo, Mäntylä, Aki-Petteri Berg, Söderholm - Peltonen, Viuhkola, Lehtinen - T. Ruutu, M. Koivu, Mietinnen - J. Ruutu, N. Kapanen, Hentunen - Bergenheim, Kontiola, Kallio - Pärssinen, Pyörälä
Taliansko: Hell - Lorenzi, Trevisani, Borgatello, Helfer, Strazzabosco, F. Ramoser - Scandella, Cirone, De Bettin - R. Ramoser, Ansoldi, Margoni - Lefebvre, Parco, Chitarroni - Faggioni, De Toni, Rigoni - Pittis

6. Dánsko 4 0 0 0 4 6:24 0

*Poznámka: Za názvom krajiny nasleduje počet zápasov, víťazstvá, víťazstvá po predĺžení, prehry po predĺžení, prehry, skóre, body.