05. mája 2007

Finále extraligy mužov v basketbale

V úvodnom zápase finále play off extraligy v basketbale mužov využili hráči Slávie TU Košice výhodu domácej palubovky a zvíťazili nad Interom Bratislava o deväť bodov 69:60. Opäť sa potvrdilo, že ...

KOŠICE 5. mája (WEBNOVINY) - V úvodnom zápase finále play off extraligy v basketbale mužov využili hráči Slávie TU Košice výhodu domácej palubovky a zvíťazili nad Interom Bratislava o deväť bodov 69:60. Opäť sa potvrdilo, že v sezóne 2006/2007 víťazia v súbojoch týchto dvoch mužstiev vždy domáce tímy. Druhý zápas finálovej série hranej na štyri víťazné duely je na programe v stredu 9. mája v hale Interu na bratislavských Pasienkoch. V úvodnom zápase o 3. miesto využil výhodu domáceho prostredia aj Lučenec, ktorý zdolal Spišskú Novú Ves 65:49.

Súhrn výsledkov:

Finále:

Slávia TU Košice - Inter Bratislava 69:60 (21:15, 17:11, 13:24, 18:10) - stav série 1:0
Najviac bodov: Nuber 16, Radovič 15, Stojanovič a Mišinský po 10 - Golian 14, Trivunovič 13, Ristanovič 12
TH: 31/18 - 20/14, fauly: 22 - 23, trojky: 3 - 4, rozhodovali: Sudek, Hricišin a Szibilla, 1400 divákov
Zápas lepšie rozohrali domáci hráči, ktorí v 14. min viedli o deväť bodov 26:17. V druhej štvrtine umne hrajúci Košičania náskok ešte zveľadili a do šatní odchádzali za stavu 38:26. Po prestávke však žlto-čierni náskok domáceho mužstva nielenže zlikvidovali, ale v 24. minúte sa po trojke Goliana dostali dokonca do vedenia (42:41). V poslednej štvrtine sa Košičania vrátili k svojej hre z prvej polovice súboja, dodržali taktické pokyny a získali veľmi dôležité prvé víťazstvo vo finálovej sérii.
Hlasy trénerov:
Goran Miljkovič (tréner Slávie TU Košice): "Chcem zablahoželať svojim zverencom k výhre. Rozhodne nás teší, že sme začali sériu víťazne, je to veľmi dôležitý krok. V tretej. štvrtine využil súper slabšiu koncentráciu mojich zverencov na zníženie náskoku, avšak v závere sme našťastie kontrovali a zaslúžene vyhrali."
Pavol Zuzik (tréner Interu Bratislava): "Trošku nám prekazilo plány to, že v úvodnej desaťminútovke nachytali naši dvaja hráči po tri fauly, a preto som musel improvizovať. Napriek tomu sme však v tretej štvrtine zabrali a dokonca sme sa ujali vedenia. Žiaľ, v poslednej štvrtine sme nedokázali s domácimi držať krok."

O 3. miesto:

E.S.O. Lučenec - AC LB 04 Spišská Nová Ves 65:49 (15:11, 25:24, 17:6, 8:8) - stav série 1:0
Najviac bodov: Závodný 15, Bičvič 14, Demečko 9 - Pešta 14, Gardner 12, Ridzoň 11
TH: 21/16 - 15/9, fauly: 21 - 25, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Gabara, T. Lukáč, Hlinka, 650 divákov
Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh a domácim sa podarilo odskočiť až v závere. V úvode druhej časti sa hráči dlho nevedeli presadiť a na začiatku 25. minúty bol stav 42:39. Od tohto momentu basketbalisti Lučenca ovládli palubovku a v 30. minúte viedli už 57:41. Posledná štvrtina bola pre divákov akoby zlým snom. Na oboch stranách bolo príliš veľa faulov a body pribúdali iba po trestných hodoch.