Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júla 2018

Flávio Rocha ustúpil od zámerov kandidovať za prezidenta BrazílieIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR
Rio de Janeiro 14. júla (TASR) - Brazílsky podnikateľ a miliardár Flávio Rocha ustúpil v piatok od svojho zámeru uchádzať sa o post prezidenta krajiny. Jeho rozhodnutie prišlo v čase, keď stredopravicové strany chcú dostať jeho Brazílsku republikánsku stranu (PRB) do aliancie pre októbrové voľby novej hlavy štátu, informuje agentúra Reuters.


Predvolebný zápas je jedným z najroztrieštenejších za uplynulé desaťročia. Desiatky strán manipulujú s vytváraním spojenectiev pred oficiálnym stanovením kandidátov na straníckych zjazdoch, ktoré sa uskutočnia koncom mesiaca.

Rocha, ktorý sa v prospech predvolebnej kampane vzdal šéfovania v odevnej firme Guararapes Confeccoes a sieti odevných obchodov Lojas Riachuelo, získal v júnovom prieskume verejnej mienky podporu iba jedného percenta respondentov.

Podobnú podporu mal aj bývalý brazílsky minister financií Henrique Meirelles, kandidát vládnuceho Brazílskeho demokratického hnutia (MDB) prezidenta Michela Temera. Bývalého guvernéra štátu Sao Paolo Geralda Alckmina z Brazílskej sociálnodemokratickej strany (PSDB) by volilo šesť percent obyvateľstva.

Obe tieto umiernené strany vyhlásili, že majú záujem o vytvorenie aliancie s PRB, ktorá má v dolnej komore parlamentu 21 zástupcov a v hornej dvoch. Vedenie PRB po Rochovom odstúpení vyzvalo umiernené brazílske strany, aby spojili svoje sily.

"Je jasné, že krajina sa nemôže zahrávať s krajnosťami, a preto je viac než kedykoľvek predtým potrebné, aby sa centristické sily spojili v prospech jedného plánu," uviedla PRB vo vyhlásení.

Júnový prieskum viedol s voličskou podporou 17 percent kandidát krajnej pravice Jair Bolsonaro.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliansko a Malta sa sporia, kto prijme ďalšiu loď s migrantmi
<< predchádzajúci článok
Výnimočný stav v Turecku sa zrejme skončí 18. júla

Flávio Rocha ustúpil od zámerov kandidovať za prezidenta Brazílie - diskusné fórum čitateľov