Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. augusta 2020

Foto: Domov dôchodcov v Zemianskych Kostoľanoch v noci zachvátil požiar, dvaja ľudia zomreliDvaja ľudia zomreli pri nočnom požiari domova dôchodcov v obci Zemianske Kostoľany. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Križanová zZdieľať
poziar 676x472 8.8.2020 - Dvaja ľudia zomreli pri nočnom požiari domova dôchodcov v obci Zemianske Kostoľany. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).


Hasičov k požiaru privolali krátko po 2:00, po príchode na miesto zistili, že požiar vypukol v jednej z izieb, pričom oheň sa podarilo v krátko čase zlikvidovať a nedošlo k jeho rozšíreniu.

Dvaja ľudia mŕtvi, ďalší zranení


"Počas hasenia bol vykonaný prieskum izby, pri ktorom hasiči našli dve osoby bez známok života. Ďalších 11 osôb utrpelo zranenia rôzneho rozsahu. Hasiči zo zariadenia evakuovali 48 osôb, keďže priestory boli silno zadymené," uviedla Križanová.

Ľudí previezli do náhradných ubytovaní


Na mieste sa nachádzajú psychológovia HaZZ a Policajného zboru SR, ktorí zabezpečujú krízovú intervenciu.

"Hasiči v spolupráci so záchrannou zdravotnou službou momentálne transportujú osoby do náhradného ubytovacieho zariadenia, kde nájdu svoje dočasné útočisko. Pri udalosti zasahovalo takmer 40 profesionálnych hasičov z Prievidze, Trenčína, Partizánskeho, Nitry a Bánoviec nad Bebravou a členov dobrovoľných hasičských zborov obcí Zemianske Kostoľany a Bystričany," dodala Križanová s tým, že na mieste sa nachádza aj prezident HaZZ Pavol Mikulášek.
Zdroj: Webnoviny.sk - Domov dôchodcov v Zemianskych Kostoľanoch v noci zachvátil požiar, dvaja ľudia zomreli © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Počet nakazených na Slovensku stúpol o 43, no pribudli aj vyliečení
<< predchádzajúci článok
TikTok hrozí právnymi krokmi voči nariadeniu Trumpa, vlastník služby WeChat ho ešte preveruje

Foto: Domov dôchodcov v Zemianskych Kostoľanoch v noci zachvátil požiar, dvaja ľudia zomreli - diskusné fórum čitateľov