Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2018

Foto: Hurikán Florence zatopil východné pobrežie USA, situácia sa podľa predpovede ešte zhoršíHurikán Florence už zatopil vodou z oceánu pobrežné mestá na východe USA a zanechal desaťtisíce ľudí bez elektrickej energie. Podľa predpovedí sa situácia ešte zhorší, keď ...Zdieľať
tropical_weather_north_carolina_25784 d0b055c8ed8348c59c6dccd6bffc1b11 676x475 WILMINGTON 14. septembra (WebNoviny.sk) - Hurikán Florence už zatopil vodou z oceánu pobrežné mestá na východe USA a zanechal desaťtisíce ľudí bez elektrickej energie.


Podľa predpovedí sa situácia ešte zhorší, keď hurikán dorazí k pevnine. Hurikán aktuálne sprevádza vietor s rýchlosťou do 150 kilometrov za hodinu. Hoci k večeru stratil na sile, pre pomalý postup a silné zrážky varuje guvernér Severnej Karolíny Roy Cooper pred katastrofou.Cooper požiadal o dodatočnú federálnu pomoc, keďže jeho úrad očakáva "obrovské historické škody". Bez elektriny je už viac než 80-tisíc ľudí, 12-tisíc ďalších je v evakuačných centrách. Úrady premiestňujú aj tisíce väzňov.

Vo Virgínii, kde sú predpovede menej vážne, využilo provizórne ubytovanie 4000 ľudí. Úrady v oboch štátoch vyzvali na evakuáciu celkovo približne 1,7 milióna obyvateľov, nie je však jasné, koľkí z nich výzvu poslúchli.


Obyvatelia mesta New Bern v Severnej Karolíne po príchode hurikánu Florence. 14. september 2018

Mesto New Bern v Severnej Karolíne po príchode hurikánu Florence. 14. september 2018

Vlny narážajú na mólo na Emerald Isle v Severnej Karolíne, počas hurikánu Florence. 14. september 2018

Union Point Park v meste New Bern v Severnej Karolíne po príchode hurikánu Florence. 14. september 2018
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Hurikán Florence zatopil východné pobrežie USA, situácia sa podľa predpovede ešte zhorší © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Hurikán Florence sa blíži k pevnine: Bez elektriny je vyše 80.000 ľudí (14. 9. 2018)nasledujúci článok >>
Rezort kultúry by mohol dotovať umelecké školy sumou aspoň 800.000 eur
<< predchádzajúci článok
SaS: Poslanci budú môcť aj s etickým kódexom utajiť prijaté dary

Foto: Hurikán Florence zatopil východné pobrežie USA, situácia sa podľa predpovede ešte zhorší - diskusné fórum čitateľov