Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2018

Hurikán Florence sa blíži k pevnine: Bez elektriny je vyše 80.000 ľudíPrudké vlnobitie spôsobené hurikánom Florence na ostrove Emerald pri pobreží amerického štátu Severná Karolína 13. septembra 2018.Zdieľať
Prudké vlnobitie spôsobené hurikánom Florence na ostrove Emerald pri pobreží amerického štátu Severná Karolína 13. septembra 2018. Foto: TASR/AP
 
Washington 14. septembra (TASR) - Silný vietor sprevádzajúci hurikán Florence zasiahol v piatok bariérové ostrovy Outer Banks, blížiac sa k americkému štátu Severná Karolína. Informuje o tom agentúra DPA.


Oko hurikánu sa nachádzalo približne 55 kilometrov od prístavného mesta Wilmington v Severnej Karolíne, uviedlo v piatkovom vyhlásení americké Národné stredisko pre hurikány (NHC) so sídlom v Miami.

Bez elektriny už v oblasti zostalo podľa agentúry AP viac než 80.000 ľudí a ďalších 12.000 obyvateľov sa nachádza v dočasných prístreškoch.

Florence vo štvrtok zoslabol na hurikán prvej kategórie s vetrom dosahujúcim maximálnu rýchlosť 150 kilometrov za hodinu. Stredisko však ponechalo v platnosti varovanie pred život ohrozujúcimi vlnami, silným vetrom a povodňami.

Miestne úrady naďalej vyzývajú zhruba 1,7 milióna obyvateľov žijúcich v povinných evakuačných zónach v Severnej a Južnej Karolíne a vo Virgínii, aby z oblasti urýchlene odišli. Doposiaľ nie je známe, koľko obyvateľov výzvy poslúchlo.

Úrady tiež upozornili, že už dostali správy o vyvrátených stromoch, a vyzvali obyvateľov, ktorí neplánujú oblasť opustiť, aby nevychádzali zo svojich domov a prespávali v čo najnižšie položených miestnostiach.

Ľudia, ktorí sa rozhodli, že výzvam na povinnú evakuáciu sa nepodriadia, boli informovaní, že záchranné zložky sa k nim počas búrky nebudú môcť dostať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Barbarská Wilma Ničiteľka! (26. 10. 2005)
 Wilma vypla elektrinu (25. 10. 2005)
 Katastrofy majú nežné mená (30. 9. 2005)
 Amerika ráta mŕtvych a žiada o pomoc (5. 9. 2005)nasledujúci článok >>
Ceny ropy vzrástli, americká WTI sa obchoduje pod 69 USD za barel
<< predchádzajúci článok
V 2. štvrťroku bol na Slovensku najväčší dopyt po novostavbách

Hurikán Florence sa blíži k pevnine: Bez elektriny je vyše 80.000 ľudí - diskusné fórum čitateľov