Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

12. októbra 2019

Foto: S Karlom Gottom sa v Prahe rozlúčili tisícky ľudí, v sobotu sa koná zádušná omšaaktualizované 12. októbra 9:56 Do pražského Paláca Žofín sa prišlo v piatok rozlúčiť so zosnulým spevákom Karlom Gottom približne 49-tisíc ľudí. ...Zdieľať
gott 2 676x451 12.10.2019 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 12. októbra 9:56


Do pražského Paláca Žofín sa prišlo v piatok rozlúčiť so zosnulým spevákom Karlom Gottom približne 49-tisíc ľudí. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz s tým, že do Veľkej sály sa nakoniec dostali všetci, ktorí vystáli rad. Čakacia doba sa pritom večer pohybovala okolo dvoch hodín.

Ľudia mali vo vnútri priestor na odloženie kvetín a mohli tiež písať svoje odkazy do kondolenčných kníh. Na rozlúčenie sa so spevákom mali jeho priaznivci približne desať sekúnd, aby sa s ním mohlo rozlúčiť čo najviac ľudí. Pre poslednú rozlúčku s Gottom v Prahe obmedzili dopravu. Do radu sa mohli ľudia stavať len z Janáčkovho nábrežia, koridor viedol cez spomínaný most Légií až k Palácu Žofín. V paláci i pred ním zneli spevákove piesne.

Pietne miesto v Kinského záhrade


Pražský magistrát po 20:00 poprosil ľudí, aby už na miesto neprichádzali a využili pietne miesto v Kinského záhrade. Keď potom policajti rad čakajúcich oddelili prenosnými zábranami, zostalo za nimi stáť približne 200 až 300 ľudí, ktorí odmietali odísť.

Kto bol Karel Gott (životopis)


„Nie je naša chyba, že sme prišli až teraz, museli sme byť v práci a šli sme sem z Brna,“ reagovala sklamaná dvojica, ktorá zostala medzi prvými za zábranami. Ľudia sa podľa iDNES.cz spoliehali na informáciu, že v prípade veľkého záujmu bude palác otvorený do polnoci. Nakoniec sa rozlúčka skončila asi desať minút pred polnocou a dovnútra sa dostali všetci.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Posledná rozlúčka so zosnulým spevákom Karlom Gottom (fotografie)

Záchranári ošetrili dve osobyPrví fanúšikovia sa do sály dostali o ôsmej hodine ráno, postupne pristupovali k pietnemu miestu, kládli kvety a niektorí sa klaňali. Verejná posledná rozlúčka s obľúbeným spevákom sa podľa polície obišla bez konfliktov.

Vôbec prvý fanúšik Karol Svoreň z pražskej časti Letňany pred Žofínom čakal už od tretej popoludní, uvádza spravodajský portál iDNES.cz s tým, že do piatej hodiny rána už pri Národnom divadle, okolo ktorého vedie koridor k palácu, čakalo zhruba 150 ľudí.

Na poriadok pritom na mieste a v okolí dozeralo asi 100 policajtov a 30 mestských strážnikov. Záchranári na mieste ošetrili dve osoby, a to 31-ročnú ženu, ktorú so zraneným kolenom previezli do nemocnice. Druhá osoba nebola súčasťou smútiaceho davu.

Hneď ráno po otvorení smútočnej miestnosti polícia vyviedla zo Slovanského ostrova, na ktorom sa Žofín nachádza, opitého mladého muža. Ten priamo pred vchodom do paláca robil grimasy do kamier.

Sobotňajšia zádušná omša


V sobotu sa už okolo siedmej ráno začali ľudia schádzať pri bráne Pražského hradu, kde sa v tamojšej katedrále sv. Víta uskutoční zádušná omša.

Bohoslužbu, ktorá sa začne o 11:00, bude slúžiť pražský arcibiskup Dominik Duka a je len pre pozvaných. Česká vláda tiež na sobotu vyhlásila štátny smútok. Verejnosť bude môcť obrad sledovať v areáli Hradu aj na Hradčanskom námestí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Karel Gott (†80)


Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: S Karlom Gottom sa v Prahe rozlúčili tisícky ľudí, v sobotu sa koná zádušná omša © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kardinál Duka: Gott uznával hodnoty, ktoré robia ľudský život krásnym
<< predchádzajúci článok
Skupina Nocadeň vydáva siedmy štúdiový album Auróra

Foto: S Karlom Gottom sa v Prahe rozlúčili tisícky ľudí, v sobotu sa koná zádušná omša - diskusné fórum čitateľov