Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. septembra 2019

Francúzska polícia vypočula tri ženy v kauze finančníka EpsteinaFrancúzska polícia pokračuje vo vyšetrovaní prípadov sexuálneho násilia, ktoré súvisia s americkým finančníkom a už v minulosti odsúdeným pedofilom Jeffreym ...Zdieľať
Jeffrey Epstein. Foto: TASR/AP
Paríž 11. septembra (TASR) - Francúzska polícia pokračuje vo vyšetrovaní prípadov sexuálneho násilia, ktoré súvisia s americkým finančníkom a už v minulosti odsúdeným pedofilom Jeffreym Epsteinom.


Ako v stredu informoval spravodajský server France Info, koncom augusta a začiatkom septembra francúzski vyšetrovatelia vypočuli tri ženy. Výsluch sa uskutočnil na žiadosť týchto žien.

Portál dodal, že v tomto kontexte hlavný úrad pre represiu násilia zverejnil v stredu na sociálnych sieťach výzvu, aby sa prihlásili aj ďalšie obete alebo svedkovia, ktorí by chceli vypovedať v afére Epstein.

Parížska prokuratúra začala vyšetrovanie prípadov spojených s finančníkom Epsteinom koncom augusta. Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.

Jedným z Epsteinových blízkych priateľov a spojencov bol niekdajší vplyvný francúzsky modelingový magnát Jean-Luc Brunel, ktorý podľa súdnych dokumentov získaval pre Epsteina mladé dievčatá, ale dopustil sa aj znásilnenia.

Epstein bol za pedofilné trestné činy odsúdený už v minulosti: v roku 2008 sa na Floride priznal k obvineniam súvisiacim s prostitúciou maloletých dievčat a odpykal si 13 mesiacov väzenia.

Pre podozrenie z obchodovania s neplnoletými dievčatami a zo založenia zločineckej siete Epsteina 6. júla v USA zatkli a vzali do väzby. V cele newyorskej väznice, kde čakal na súdny proces, v ktorom mu hrozilo 45 rokov väzenia, potom 10. augusta spáchal samovraždu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump chce, aby Fed znížil úrokové sadzby na nulu
<< predchádzajúci článok
CEPTA víta schválenie zálohovania, vyzýva na zodpovednosť

Francúzska polícia vypočula tri ženy v kauze finančníka Epsteina - diskusné fórum čitateľov