Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. augusta 2013

Francúzsko možno zavedie novú daň z leteniekFrancúzsko možno zavedie novú daň z leteniek, aby získalo financie na plánovanú výstavbu železničnej trate medzi Parížom a letiskom Charlesa de Gaulla. Uviedla to dnes agentúra ...Zdieľať
Paríž 19. augusta (TASR) - Francúzsko možno zavedie novú daň z leteniek, aby získalo financie na plánovanú výstavbu železničnej trate medzi Parížom a letiskom Charlesa de Gaulla. Uviedla to dnes agentúra Reuters, ktorá sa odvoláva na vyhlásenie francúzskeho ministerstva dopravy.


Vláda dokončí plány na výstavbu trate pre expresné vlaky CGD "v najbližších týždňoch", povedal agentúram predstaviteľ ministerstva, ktorý nechcel byť menovaný.

"Takáto daň nie je vylúčená," potvrdil novinám Figaro minister dopravy Frédéric Cuvillier. Podľa známeho denníka nová daň by mohla pomôcť štátu získať 400 miliónov eur na projekt.

Francúzsko plánuje výstavbu železničnej trate na letisko Charlesa de Gaulla už celé roky. Odhaduje sa, že náklady na jej výstavbu dosiahnu zhruba 1,7 miliardy eur. Na projekte sa majú podieľať štátny prevádzkovateľ letísk ADP Paríž a tri verejné dopravné spoločnosti.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na vrchu Pachoľa horí, zasahuje vrtuľník
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo práce nepodporuje návrh zákona o rodinnom podniku