Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. augusta 2013

Stredoslováci zažili najhoršiu žatvu v históriiPoľnohospodárske družstvá na strednom Slovensku nie sú spokojné s tohtoročnou žatvou. “V histórii podniku ide o najhoršiu žatvu," uviedol počas stretnutia s ministrom pôdohospodárstva ...Zdieľať
zatva BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) - Poľnohospodárske družstvá na strednom Slovensku nie sú spokojné s tohtoročnou žatvou. “V histórii podniku ide o najhoršiu žatvu," uviedol počas stretnutia s ministrom pôdohospodárstva predseda družstva v Očovej Ján Maľa.


V podobnom duchu sa vyjadrili aj ďalší predsedovia družstiev stredoslovenského regiónu. “Situácia sa tento rok otočila. Kým vlani bol suchom postihnutý najmä juhozápad Slovenska, tento rok si leto bez vlahy vybralo svoju daň v podhorských oblastiach krajiny," povedal minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek.

Inak videli situáciu družstevníci zo západného Slovenska. Poľnohospodári z viacerých družstiev koncom júla oboznámili v Nevericiach v okrese Zlaté Moravce premiéra Roberta Fica a ministra Jahnátka s priebehom žatvy. Predseda vlády na základe ich informácií vyhlásil, že úroda v tomto roku vyzerá podstatne lepšie ako vlani, vďaka čomu by sa mohli Slováci dočkať lacnejších cien potravín.

Obrazom: Priebeh žatvy si bol pozrieť aj Robert Fico


Šéf agrorezortu v diskusii s poľnohospodármi zo Žilinského a Banskobystrického kraja predstavil aktuálny stav Spoločnej poľnohospodárskej politiky a systém, podľa ktorého sa budú v budúcom programovacom období poskytovať dotácie.

Podľa ministra, rokovania s Bruselom o formách a výškach podpory na roky 2014 až 2020 zatiaľ príliš nepokročili. Preto odporúča farmárom, aby sa živočíšnej výroby nevzdávali a vydržali do roku 2015. Vtedy bude toto odvetvie poľnohospodárskej výroby podporovať aj štát.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žalobca nariadil predĺženie väzby pre zosadeného prezidenta Mursího
<< predchádzajúci článok
V Iraku obesili 17 odsúdencov vrátane dvoch žien