Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2020

Francúzsko zaznamenalo po otvorení škôl znepokojivý vývoj, niektoré znova zatvoriliLen týždeň po tom, čo tretina francúzskych školákov opäť zasadla do školských lavíc, zaznamenali úrady znepokojivý vývoj - približne 70 nových prípadov koronavírusu ...Zdieľať
virus_outbreak_france_08146 3950a666c4a340f79553fd67557031a3 676x451 18.5.2020  - Len týždeň po tom, čo tretina francúzskych školákov opäť zasadla do školských lavíc, zaznamenali úrady znepokojivý vývoj - približne 70 nových prípadov koronavírusu súvisiacich so školami. Niektoré školy otvorili minulý týždeň a ďalších 150-tisíc študentov sa malo vrátiť na vyučovanie v pondelok v rámci vládneho uvoľňovania opatrení.


Krok spočiatku predstavoval veľkú úľavu: koniec domáceho vzdelávania detí pre tisíce vyčerpaných rodičov, z ktorých mnohí navyše z domu aj pracovali.

Francúzsky minister školstva Jean-Michel Blanquer však začal v pondelok biť na poplach. Pre francúzsku rozhlasovú stanicu RTL povedal, že návrat do škôl vystavil niektoré deti novému riziku kontaminácie. Podľa jeho slov zasiahnuté školy okamžite znovu zatvorili.

Francúzske médiá informovali o siedmich zatvorených školách na severe Francúzska. Blanquer nešpecifikoval, či sa nakazili študenti alebo učitelia. Vzhľadom na inkubačnú dobu, ktorá je v prípade nového vírusu niekoľko dní, je podľa ministra "pravdepodobné", že sa chorí mohli nakaziť ešte pred otvorením škôl.


Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko zaznamenalo po otvorení škôl znepokojivý vývoj, niektoré znova zatvorili © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muža rozčúlili obmedzenia proti koronavírusu, hnev si vybil mačetou na manželoch
<< predchádzajúci článok
Prokurátor nesúhlasí s prepustením primátora Malaciek, o jeho väzbe rozhodne Najvyšší súd SR

Francúzsko zaznamenalo po otvorení škôl znepokojivý vývoj, niektoré znova zatvorili - diskusné fórum čitateľov