Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2022

Francúzsko zmierni pravidlá pre zaočkovaných cestujúcich z Británie, nemusia sa izolovaťFrancúzsko pustí na svoje územie cestujúcich zo Spojeného kráľovstva, ktorí sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, bez toho, aby sa museli izolovať alebo sa preukázať adekvátnym dôvodom na cestu. Uviedol ...Zdieľať
gettyimages 1263104631 676x451 13.1.2022 (Webnoviny.sk) - Francúzsko pustí na svoje územie cestujúcich zo Spojeného kráľovstva, ktorí sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, bez toho, aby sa museli izolovať alebo sa preukázať adekvátnym dôvodom na cestu. Uviedol to vo štvrtok francúzsky premiér Jean Castex.


Uvoľnenie cestovných obmedzení pre osoby prichádzajúce z Británie začne platiť v piatok. Francúzsko podľa Castexa pristúpilo k tomuto kroku, pretože vysoko nákazlivý variant koronavírusu omikron je momentálne dominantný na oboch stranách Lamanšského prielivu.

Francúzsko v polovici decembra začalo požadovať od cestujúcich z Británie 48-hodinovú izoláciu v snahe spomaliť šírenie omikronu, ktorý bol v tom čase v Spojenom kráľovstve rozšírenejší.

Všetci, ktorí prichádzajú z Británie, musia zatiaľ predložiť negatívny test na koronavírus nie starší ako 24 hodín. Nezaočkovaní cestujúci prichádzajúci zo Spojeného kráľovstva musia zdôvodniť účel svojej cesty a podrobiť sa 10-dňovej karanténe pod policajným dohľadom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko zmierni pravidlá pre zaočkovaných cestujúcich z Británie, nemusia sa izolovať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kultúrna obec bude pravidelne diskutovať o opatreniach so zástupcami rezortu zdravotníctva (video)
<< predchádzajúci článok
Daniari klepli po prstoch podvodníkom, ktorí štát pripravili o 40 miliónov eur

Francúzsko zmierni pravidlá pre zaočkovaných cestujúcich z Británie, nemusia sa izolovať - diskusné fórum čitateľov