Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. februára 2021

Francúzsky parlament schválil zákon proti radikalizmu, posilní dohľad nad mešitamiFrancúzski zákonodarcovia v utorok schválili kontroverzný návrh zákona proti radikalizmu. Po dvoch týždňoch intenzívnych debát ho dolná komora parlamentu prijala v pomere 347 za a 151 proti, pričom 65 ...Zdieľať
india_ramadan_08826 825b1a59878348c0863a33e269fd72df 676x451 16.2.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzski zákonodarcovia v utorok schválili kontroverzný návrh zákona proti radikalizmu. Po dvoch týždňoch intenzívnych debát ho dolná komora parlamentu prijala v pomere 347 za a 151 proti, pričom 65 poslancov sa zdržalo hlasovania.


Navrhovaný zákon pokrýva väčšinu aspektov života a má posilniť úsilie Francúzska v boji s extrémizmom.

Právna úprava posilní napríklad dohľad nad mešitami, náboženskými školami a športovými klubmi a zakročí aj proti polygamii či núteným manželstvám.

Návrh priamo nemenuje moslimov ani islam. Mnoho francúzskych moslimov, poslancov a ďalších ho však kritizovalo s obavami, že štát zasahuje do základných slobôd a poukazuje práve na spomínané náboženstvo.

Podporovatelia zákona zase tvrdia, že je potrebné dostať pod kontrolu rozrastajúci sa fundamentalizmus rozvracajúci francúzske hodnoty, predovšetkým sekularizmus a rodovú rovnosť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsky parlament schválil zákon proti radikalizmu, posilní dohľad nad mešitami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident USA Biden predĺžil účinnosť zákazu zhabávania nehnuteľností pri nesplácaní hypoték
<< predchádzajúci článok
Predaj áut na Slovensku klesol v januári oproti predošlému roku o viac než polovicu

Francúzsky parlament schválil zákon proti radikalizmu, posilní dohľad nad mešitami - diskusné fórum čitateľov