Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. júla 2019

Francúzsky Senát schválil daň z internetových služiebIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Paríž 11. júla (TASR) - Francúzsky Senát vo štvrtok schválil tzv. digitálnu daň z internetových služieb, ktorá tak definitívne nadobúda platnosť aj napriek odporu USA.


Hlasovanie v hornej komore parlamentu, ktorú má pod kontrolou opozícia, vo štvrtok ukázalo, že táto otázka má vo Francúzsku širokú podporu. Daň vo výške 3 % z ročných príjmov z internetových služieb je splatná spätne od začiatku roka 2019.

Americký prezident Donald Trump pritom v stredu (10. 7.) nariadil vyšetrovanie francúzskej dane podľa paragrafu, ktorý USA použili aj na ospravedlnenie zavedenia ciel na čínsky import.

Francúzsko tvrdí, že je daň potrebná, pretože veľké internetové spoločnosti ako Facebook či Amazon sa vyhýbajú vysokým výdavkom na dane tým, že príjmy z celej EÚ zdaňujú v krajinách s nízkymi sadzbami. USA sa nepáči, že sa najviac dotkne práve amerických internetových gigantov.

Francúzsko presadzovalo zavedenie tejto dane v celej Európskej únii (EÚ), ale narazilo na odpor niektorých štátov, najmä Írska a škandinávskych krajín, ktoré lákajú zahraničné firmy práve na nízke dane.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sudcu NS SR Viliama D. mali pre nehodu obviniť z prečinu usmrtenia
<< predchádzajúci článok
Streľbu neďaleko hraníc s pásmom Gazy neprežil Palestínčan

Francúzsky Senát schválil daň z internetových služieb - diskusné fórum čitateľov