Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júla 2019

Streľbu neďaleko hraníc s pásmom Gazy neprežil PalestínčanIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Gaza 11. júla (TASR) - Palestínske militantné hnutie Hamas informovalo o úmrtí jedného svojho bojovníka, ku ktorému došlo vo štvrtok počas paľby izraelských vojakov v blízkosti hranice medzi Izraelom a Pásmom Gazy, píše agentúra AFP.


Dvadsaťosemročného Mahmúda Adhama zastrelili izraelskí vojaci v severnej časti pásma Gazy, píše sa vo vyhlásení ozbrojeného krídla Hamasu, v ktorom sa ďalej uvádza, že zabitý Palestínčan bol jeho členom.

Hamas vo vyhlásení ďalej uviedol, že túto smrť nenechá bez "potrestania" a Izrael "bude niesť dôsledky tohto trestného činu."

Hovorca izraelskej armády streľbu na dvoch "ozbrojených podozrivých, ktorí sa približovali k hraničnej bariére v severnej časti pásma Gazy", potvrdil.

Agentúra AFP doplnila, že ozbrojené krídlo Hamasu má pozdĺž hraničnej línie s Izraelom rozmiestnené svoje pozorovacie stanovištia.

Od roku 2008 Hamas a Izrael proti sebe bojovali v troch ozbrojených konfliktoch. Existujú obavy, že s blížiacim sa termínom predčasných parlamentných volieb v Izraeli (17. septembra) sa situácia v danej oblasti bude ešte viac vyostrovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Francúzsky Senát schválil daň z internetových služieb
<< predchádzajúci článok
Uchádzači o zamestnanie môžu na dohodu zarobiť maximálne 210,20 eura

Streľbu neďaleko hraníc s pásmom Gazy neprežil Palestínčan - diskusné fórum čitateľov