12. apríla 2006

FUTBAL-SP: Artmedia - Ružomberok - sumár, komentár

Futbalisti Artmedie Bratislava zvíťazili v semifinálovej odvete Slovenského pohára nad MFK Ružomberok 2:0 (2:0), ale po strelách zo značky pokutového kopu sa z víťazstva 6:5 ako aj postupu do finále ...

BRATISLAVA 12. apríla (WN/SITA) - Futbalisti Artmedie Bratislava zvíťazili v semifinálovej odvete Slovenského pohára nad MFK Ružomberok 2:0 (2:0), ale po strelách zo značky pokutového kopu sa z víťazstva 6:5 ako aj postupu do finále radovali futbalisti z Liptova. Rozhodujúci pokutový kop premenil hosťujúci obranca Matej Siva, kým domáci Gábor Straka nedal. Vo finále druhej najvýznamnejšej slovenskej klubovej súťaže sa Ružomberčania stretnú v pondelok 8. mája na štadióne bratislavského Interu na Pasienkoch so Spartakom Trnava, ktorý v semifinále vyradil FC Nitra.

Artmedia Bratislava - MFK Ružomberok 2:0 (2:0) - 5:6 na strely zo značky pokutového kopu - prvý zápas 0:2, do finále postúpil Ružomberok

Góly: 8. a 35. Reiter, ŽK: 57. R. Konečný - 62. T. Sedlák, rozhodovali: Olšiak - Laskovský, Sluk, 1795 divákov

Artmedia: Kamenár - Čišovský, Burák, P. Staňo, R. Konečný - Fodrek, Sninský (85. Kubala), G. Straka, Urbánek - Hartig (68. Halenár), Reiter

Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Pospíšil - Žofčák (75. Zošák), T. Sedlák, Sapara, Ďubek (68. Božok) - Dovičovič (46. Jendrišek) - Nezmar

Obojstranne útočný futbal v úvode vyústil v 8. min do gólu v ružomberskej sieti. Po Fodrekovej prihrávke prestrelil Hajdúcha v ružomberskej bránke po zemi Reiter - 1:0. Hostí inkasovaný gól zaskočil a počas celého prvého polčasu sa potom už iba bránili tlaku domácich. V 17. min sa Reiter mohol druhýkrát zapísať do streleckej listiny, gól však pre ofsajd neplatil. Reprezentačný kanonier sa svojho druhého presného zásahu dočkal v 35. min, keď mu loptu do gólovej šance posunul Sninský - 2:0. Tesne predtým ešte ružomberský brankár vyrazil dobrú strelu Hartiga. Po prestávke Ružomberčania vyrovnali hru. V 52. min mohol postupový gól Artmedie streliť Hartig, ktorý sa rútil sám na Hajdúcha, no ten jeho príležitosť zlikvidoval. Oživenie do hry Liptákov priniesol najmä striedajúci Jendrišek, ktorý v 71. min pekne vysunul Božoka, ani ten však zoči-voči brankárovi svoju možnosť rozhodnúť tento duel nevyužil. Lopta z jeho kopačky smerovala tesne vedľa ľavej žrde. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času sa do podobnej situácie na druhej strane dostal ďalší striedajúci hráč Halenár. Jeho strelu vyrazil spoľahlivý Hajdúch na roh. Keďže sa zápas skončil 2:0 pre domácich rovnako ako predtým v Ružomberku, na rad prišli pokutové kopy. V nich zvíťazili hostia z Ružomberka 6:5 a postúpili do finále Slovenského pohára.

HOKEJ: Prípravný - Slovensko - Dánsko 3:1