12. apríla 2006

HOKEJ: Prípravný - Slovensko - Dánsko 3:1

Slovenská hokejová reprezentácia vyhrala v prvom prípravnom stretnutí pred MS 2006 v Lotyšsku v stredu v Piešťanoch nad Dánskom 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Góly zverencov trénera Františka Hossu strieľali v ...

PIEŠŤANY 12. apríla (SITA) - Slovenská hokejová reprezentácia vyhrala v prvom prípravnom stretnutí pred MS 2006 v Lotyšsku v stredu v Piešťanoch nad Dánskom 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Góly zverencov trénera Františka Hossu strieľali v I. tretine Miroslav Kováčik, v druhej Jarolín a v záverečnej časti hry Hudec. Za Dánov znižoval v prostrednej tretine na 1:2 Madsen. Ďalší prípravný duel zohrajú Slováci opäť v Piešťanoch v piatok 14. apríla proti Nórom.

Slovensko - Dánsko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 11. M. Kováčik (Jarolín), 33. Jarolín (M. Hudec), 57. M. Hudec (Štrbák) - 36. Madsen (Damgaard)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Pander (Dán.) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, M. Novák, 800 divákov

Slovensko: Lašák - Milo, Štrbák, Podhradský, Starosta, Mucha, Bodnár, Hruška, Frolo - Vaic, Podkonický, A. Nedorost - M. Hudec, Jarolín, M. Kováčik - Čacho, Kollár, Kmeč - Lažo, Húževka, Dravecký

Dánsko: Hirsch - Damgaard, Bödker, D. Nielsen, Lassen, T. Johnsen, Dahlmann, Andreasen, Schoildan - Reinert, Green, Madsen - Smidt, F. Nielsen, Kjaergaard - Pander, Regin, Degn - Christensen, Grey, Pynt

V úvodných minútach sa obe mužstvá na ľade iba hľadali, ale s pribúdajúcim časom sa prevaha sťahovala na hokejky slovenských hráčov. V 4. min vyskúšal pozornosť Hirscha v bránke Dánska aktívny Nedorost a o minútu na to si vypracovala mierny tlak Jarolínova formácia. Hudec našiel Kováčika, ktorý sám pred brankárom neuspel. V polovici prvej tretiny sa individuálne snažil presadiť Milo, ale puk z bránkoviska odstrelili dánski obrancovia. O pár sekúnd na to otvoril skóre stretnutia na dvakrát Kováčik. Na opačnej strane sa po chybe Podhradského dostal do šance krídelník F. Nielsen, ale Lašák bol pozorný aj pri akcii toho istého hráča o niekoľko okamihov neskôr. Hneď v úvode druhej tretiny pohrozil strelou spomedzi kruhov Milo. Na opačnej strane preveril Lašáka Johnsen, ale puk skončil v lapačke slovenského gólmana. V 24. min sa sám pred slovenskou bránkou ocitol Madsen, ale v dobrej pozícii minul. Slovensko dobre kombinovalo a stále častejšie ohrozovalo Hirscha. Jarolín neuspel v 33. min po prihrávke Hudeca, keď dánsky gólman zázračne zasiahol, ale o pár sekúnd na to sa spolupráca rovnakej dvojice skončila gólom. Skaličan Jarolín dorazil Hudecovu strelu a zvýšil na 2:0. O 69 sekúnd na to využili Dáni presilovú hru pri vylúčení Vaica. Damgaardovu strelu dorazil za Lašákov chrbát Madsen. V 44. min sa snažil individuálne presadiť Vaic, ale neuspel rovnako ako o štyri minúty neskôr, keď tiesnený svoj únik po prihrávke Podkonického nezakončil gólom. V 49. min sa dostal do dobre príležitosti Hudec, no ani po jeho strele sa skóre stretnutia nezmenilo. Slováci si po kombináciách vypracovali viacero dobrých gólových príležitostí, avšak chýbal im pokoj pri zakončení. V 52. min mohol vyrovnať F. Nielsen, ale minul poloprázdnu bránku. V 57. min na konečných 3:1 upravil Hudec, ktorý zúžitkoval početnú výhodu v priebehu 6 sekúnd.