Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. mája 2020

Futbalová sezóna v Škótsku definitívne skončila, titul pridelili CelticuSezóna 2019/2020 v najvyššej futbalovej súťaži v Škótsku už po pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu nebude pokračovať. V pondelok padol definitívny verdikt o tom, že ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_scotland_soccer_28659 23a3b62ea6604bae981816cb7a9ff669 676x458 18.5.2020 (Webnoviny.sk) - Sezóna 2019/2020 v najvyššej futbalovej súťaži v Škótsku už po pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu nebude pokračovať. V pondelok padol definitívny verdikt o tom, že ročník nedohrajú. Majstrovský titul získal Celtic Glasgow, ide už o deviaty celkový triumf "katolíkov" bez prerušenia.


V aktuálnej tabuľke mal Celtic náskok 13 bodov pred mestským rivalom Rangers a mal tiež na svojom konte o jeden zápas viac.

Hlavu v smútku majú v klube Hearts of Midlothian z hlavného mesta Edinburghu, pretože obsadili posledné 12. miesto a v ďalšej sezóne budú hrať v II. lige. Nahradiť by ho mal tím Dundee United. Môže však prísť aj k zmenám, keďže v krajine zvažujú reorganizáciu súťaží a počet účastníkov Scottish Premier League (SPL) môže stúpnuť.

"Svoju pozornosť už venujeme príprave novej sezóny, aby sme ju mohli začať čo najskôr. Ak to situácia dovolí. Nemáme ilúzie o tom, že návrat do normálu bude komplikovaný a potrvá poriadne dlho," myslí si výkonný riaditeľ súťaže Neil Doncaster.

Vedenie SPL po ukončení sezóny vyplatí účastníkom odmeny vo výške takmer 8 miliónov eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Futbalová sezóna v Škótsku definitívne skončila, titul pridelili Celticu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Juhokórejský klub čelí kritike, na tribúnu údajne posadil bábiky pre dospelých
<< predchádzajúci článok
Hossa najlepší s číslom 81, Šatana odsunul na tretie miesto

Futbalová sezóna v Škótsku definitívne skončila, titul pridelili Celticu - diskusné fórum čitateľov