Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. mája 2020

Juhokórejský klub čelí kritike, na tribúnu údajne posadil bábiky pre dospelýchJuhokórejský futbalový klub FC Soul sa oficiálne ospravedlnil po tom, ako čelil kritike za to, že v nedeľňajšom domácom ligovom súboji na časť voľných sedačiek prázdnych tribún umiestnil oblečené ...Zdieľať
south_korea_soccer_sex_dolls_94170 25b2a57fd2954509b17460409d09e2bc 676x451 18.5.2020 (Webnoviny.sk) - Juhokórejský futbalový klub FC Soul sa oficiálne ospravedlnil po tom, ako čelil kritike za to, že v nedeľňajšom domácom ligovom súboji na časť voľných sedačiek prázdnych tribún umiestnil oblečené sexuálne bábiky.


Klub vyjadril úprimnú ľútosť nad kontroverziou, no stále trvá na tom, že v hľadisku boli iba figuríny a nie bábiky určené pre dospelých. Klub sa rozhodol, aby aspoň čiastočne simuloval prítomnosť fanúšikov na tribúnach. Domácim to pomohlo, nad FC Kwangdžu zvíťazili 1:0 a získali tri body.

Čiastočná podpora z tribún


Najvyššiu futbalovú súťaž v Kórejskej republike po pandémii koronavírusu reštartovali 8. mája, samozrejmosťou je absencia priaznivcov na tribúnach. Tento stav potrvá až dovtedy, kým autority nevyhodnotia, že tým nebude veľké riziko šírenia ochorenia COVID-19.

Podobné kroky ako FC Soul podnikajú aj iné kluby a nielen v Kórejskej republike. Chcú čo najviac stimulovať svojich futbalistov, aby aspoň čiastočne cítili podporu z tribún. Preto do hľadiska často inštalujú prevažne kartónové podobizne fanúšikov. Nechýbajú ani veľké transparenty cez celé sektory štadiónov.

Situáciu konzultovali s výrobcom


FC Soul potvrdil, že s výrobcom figurín opakovane konzultoval, či ide skutočne o modely určené prevažne pre obchody s textilom a nie je to sexuálny produkt. Klub nekomentoval skutočnosť, prečo sú takmer všetky takéto figuríny ženského pohlavia.

Kórejská republika v pondelok zaznamenala 15 nových prípadov nákazy ochorením COVID-19, celkovo v krajine majú cez 11-tisíc osôb s pozitívnym testom a 263 obetí koronavírusu. Keďže počet nakazených osôb v krajine dlhodobo klesá, vláda sa rozhodla pomaly uvoľňovať prísne opatrenia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Juhokórejský klub čelí kritike, na tribúnu údajne posadil bábiky pre dospelých © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sidney Crosby je výnimočný hráč, porovnávajú ho aj s hviezdnym Michaelom Jordanom
<< predchádzajúci článok
Futbalová sezóna v Škótsku definitívne skončila, titul pridelili Celticu

Juhokórejský klub čelí kritike, na tribúnu údajne posadil bábiky pre dospelých - diskusné fórum čitateľov