Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. februára 2018

G. Gál: Najväčší problém pri modernizácii armády je v komunikáciiNajväčší problém pri modernizácii slovenskej armády je v komunikácii. Myslí si to predseda poslaneckého klubu koaličnej strany Most-Híd Gábor Gál.Zdieľať
Gábor Gál. Foto: TASR
Bratislava 9. februára (TASR) - Najväčší problém pri modernizácii slovenskej armády je v komunikácii. Myslí si to predseda poslaneckého klubu koaličnej strany Most-Híd Gábor Gál.


Ministrovi obrany Petrovi Gajdošovi (SNS), ktorý kritizoval nízku účasť poslancov na vojenskom priemyselnom dni, Gál odkázal, že v tom čase rokovalo plénum. "Chceli sme ísť na priemyselný deň, ale nedalo sa. Zabezpečovali sme totiž v sále koalícii väčšinu. Komunikácia nie je dobrá a tu by sme mali rozptýliť všetky fámy. Všetky otázniky preto rad radom vysvetlite, lebo potom tu vznikajú všelijaké šumy," odkázal Gajdošovi vo faktickej poznámke.

Minister ho ubezpečil, že termín priemyselného dňa nebol takto určený naschvál. "Nech sa páči, príďte sa pozrieť na Lešť, nič netajíme, budete vítaní," odkázal.

Podľa Eugena Jurzycu (SaS) je potrebné položiť otázku, či má vláda zrátané, do akej miery sa oplatí produkovať vojenskú techniku doma za vyššiu cenu. "A ďalšia otázka je, kto je konečným užívateľom výhod?" pýtal sa.

Jaroslav Paška (SNS) je presvedčený, že opozícia robí senzácie na základe podvodov a klamstiev, čo považuje za nízke. Tibor Bernaťák (SNS) si zase myslí, že po Gajdošovom dopoludňajšom vystúpení a vysvetleniach, ktoré poskytol, by mala opozícia stiahnuť svoj návrh uznesenia, ktorým má parlament na záver mimoriadnej schôdze spôsob prebiehajúcej modernizácie armády skritizovať.

Boris Kollár (Sme rodina) uistil, že nespochybňuje Gajdoša ako ministra obrany. "Rokujeme tu vecne a bez osobných invektív. Ministra sme ani raz nespochybnili ako odborníka. Myslíme si, že je to dobrý vojak a dobrý minister. Ale máme určité výhrady k tomuto nákupu," dodal.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Děčíne hrozí zrútenie pieskovcového masívu
<< predchádzajúci článok
Počet herní klesol, záujem o hazard nie

G. Gál: Najväčší problém pri modernizácii armády je v komunikácii - diskusné fórum čitateľov