Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. mája 2021

Gastroprevádzky nie sú po uvoľnení opatrení ani zďaleka „za vodou“, terasy ich podnikanie nezachrániaSlovenskí prevádzkovatelia gastro podnikov sa zhodujú, že terasy ich podnikanie nezachránia. Potvrdiť to mal aj prieskum iniciatívy Pomoc pre ...Zdieľať
bp_8085 676x451 5.5.2021  - Slovenskí prevádzkovatelia gastro podnikov sa zhodujú, že terasy ich podnikanie nezachránia.


Potvrdiť to mal aj prieskum iniciatívy Pomoc pre gastro na vzorke takmer 440 majiteľov reštaurácií, ktorý ukázal, že až 70 percent podnikateľov uviedlo, že terasy ich biznis nerozbehnú.

Navyše, až 30 percent podnikov svoje terasy neotvorilo a pre pretrvávajúce obmedzenia sa na väčšine terás usadí len do 10 hostí. Konštatovala to v stredu hovorkyňa iniciatívy Pomoc pre gastro Magdaléna Koreny.

Pomôcť môžu zákazníci v interiéroch


Prieskum bol realizovaný koncom apríla a prevádzkovatelia v ňom ďalej uviedli, že napriek uvoľneniu opatrení upozorňujú na to, že ani zďaleka "nie sú za vodou".

Práve naopak, ešte nikdy neboli v takej zložitej ekonomickej situácii. Zdôrazňujú, že záchranné koleso im môžu hodiť predovšetkým zákazníci v interiéroch, plnohodnotné tržby a predvídateľné podmienky fungovania.

Mnohé podniky vôbec neotvorili


Pred týždňom sa po vyše pol roku mohli usadiť hostia vo svojich obľúbených podnikoch, no majitelia a prevádzkari mali podľa iniciatívy iba dva dni na to, aby svoje reštaurácie, či kaviarne mohli otvoriť podľa podmienok určených hygienikmi.

„Mali v podstate len víkend na to, aby svoje priestory pripravili tak, ako im určila vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR. Podľa nášho prieskumu neotvorilo svoje terasy až 30 percent podnikov. Máme spätnú väzbu, že neotvorili aj preto, lebo sa na to nestačili pripraviť či už z hľadiska zásobovania, alebo aj personálneho zabezpečenia,“ dodala Magdaléna Koreny.


Zdroj: Webnoviny.sk - Gastroprevádzky nie sú po uvoľnení opatrení ani zďaleka „za vodou“, terasy ich podnikanie nezachránia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Napätie medzi EÚ a Pekingom vrcholí, Únia pozastavila snahu o ratifikáciu dohody s Čínou o investíciách
<< predchádzajúci článok
Zoroslav Kollár a exsudca David Lindtner pôjdu na slobodu, najvyšší súd vyhovel ich sťažnosti