Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. decembra 2021

Gastrosektor a maloobchod prichádzajú o milióny eur a štát bráni akejkoľvek debate o kompenzovaníGastro sektor a maloobchod prichádza o milióny eur bez štátnych kompenzácií. Podľa Iniciatívy slovenských maloobchodníkov (ISKM) štátZdieľať
bp_8064 676x451 17.12.2021 (Webnoviny.sk) - Gastro sektor a maloobchod prichádza o milióny eur bez štátnych kompenzácií. Podľa Iniciatívy slovenských maloobchodníkov (ISKM) štát pandemické opatrenia nezvláda.


ISKM podporuje požiadavky gastroiniciatív a požaduje úpravu opatrení tak, aby nedochádzalo k diskriminácii podnikateľov v rovnakom segmente. Informuje o tom iniciatíva v tlačovej správe.

„Štát bráni akejkoľvek debate o kompenzovaní, ako sme videli z posledných vyjadrení vládnych predstaviteľov a ešte prehadzuje náklady na plecia podnikateľov. Ak nepríde k rýchlym riešeniam, uvidíme nielen vlnu krachov, ale bohužiaľ aj nerešpektovanie opatrení vyčerpanými podnikateľmi, ktorým už žiadne iné riešenie zúfalej situácie nezostane," uvádza sa v tlačovej správe.

Podľa iniciatívy by sa na rozhodnutia o zatváraní a obmedzeniach podnikov mali podieľať okrem epidemiológov aj iní odborníci. Vláda by si podľa nej mala brať príklad zo zahraničia a neobmedzovať obchod a služby do väčšej miery, než je to nutné.

Agentúra SITA požiadala o reakciu ministerstvo dopravy a výstavby SR a ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Gastrosektor a maloobchod prichádzajú o milióny eur a štát bráni akejkoľvek debate o kompenzovaní © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za mesiac získala ARRIVA už viac ako 100 nových vodičov autobusov
<< predchádzajúci článok
ŠÚKL: Podozrení na nežiaduce účinky vakcín je nahlásených 9587