Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

09. mája 2022

Gitarový virtuóz Vinnie Moore opäť zahrá na Slovensku!


Tagy: Koncert

Už 10. mája v novomestskom Blue Note a 12. mája v košickom Colloseu. Rodák z amerického New Castlu sa svojou fenomenálnou hrou zaradil s Yngwie Malmsteenom a Tony MacAlpineom medzi najvplyvnejších ...Zdieľať
novy projekt 6 676x444 9.5.2022 (Webnoviny.sk) - Už 10. mája v novomestskom Blue Note a 12. mája v košickom Colloseu.


Rodák z amerického New Castlu sa svojou fenomenálnou hrou zaradil s Yngwie Malmsteenom a Tony MacAlpineom medzi najvplyvnejších gitaristov 80-tych rokov minulého storočia. Po vydaní svojho debutového albumu Mind’s Eye v roku 1987 bol významnými časopismi Guitar Player, Guitar a Guitar World označený za "najlepšieho nováčika".  Do širokého povedomia sa dostal ako člen legendárnej britskej kapely UFO. Hosťoval aj na slávnom albume Alice Coopera " Hey Soopid" spolu s kolegami Slashom, Joe Satrianim, Steve Vaiom a Mickom Marsom (Motley Crue)
 


Okrem albumov, ktoré nahral so skupinou UFO a spolupráce na rôznych iných štúdiových projektoch má Vinnie Moore v súčasnosti na konte desať sólových albumov. Na ostatnom  Soul Shifter sa objavili veľmi zaujímaví hostia - basgitarista Rudy Sarzo (Quiet Riot, Ozzy Osbourne, Whitesnake) a klávesák Jordan Rudes z Dream Theater. Po pandémii tak bude konečne príležitosť opäť zažiť koncert gitarovej špičky so sprievodnou kapelou talianskych muzikantov - bubeník Roberto Pirami a basgitarista Francesco Caporaletti. Na turné si Vinnie vezie špeciálnych hostí Tara Lynch band.
 


Na otázku aký program bude hrať na aktuálnom turné Vinnie odpovedal: "Je to prekvapenie a ešte teraz to neviem stopercentne. Ale skladby budú prierezom z mojich sóloviek". Vinnie Moore sa po pandémii veľmi teší na kontakt s fanúšikmi gitarovej inštrumentálnej hudby a pozdravuje: "Zdravím všetkých na Slovensku, teším sa, že sa v Blue Note a Collosseu uvidíme. It's time to ROCK!"
 


Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - Gitarový virtuóz Vinnie Moore opäť zahrá na Slovensku! © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Koncert
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hrad Uhrovec je pamiatkou roka
<< predchádzajúci článok
Prešovský pesničkár Edo Klena vydal nový album Duša